У Франції поліція розігнала студентів

Французька поліція застосувала кийки та сльозоточивий газ при розгоні кількох сотень студентів університету Нантера.

Французька поліція застосувала кийки та сльозогінний газ при розгоні кількох сотень студентів, що страйкували проти ухвалення закону про університетську автономію та намагалися заблокувати вхід до будівлі університету Нантера, повідомляє радіостанція France-Info.
Ті студенти, що хотіли відвідувати заняття, підтримали сили правопорядку, закликаючи поліцейських звільнити прохід в університет і вигукуючи гасла "Страйкарі, геть з університету!" і "Дайош свободу на навчання!".

Суперечка між студентами, що розділилися на дві групи, ледь не переросла в зіткнення, проте поліція створила між ними кордон. Потім, застосувавши кийки та сльозогінний газ, сили правопорядку звільнили прохід до будівлі.

Унаслідок дій поліціянтів сотні студентів змогли проникнути до окупованого вузу та пройти в аудиторії.

Поліцію викликав ректор університету. "Ця акція абсолютно незаконна й антидемократична... Сьогодні вранці я був змушений доручити адміністрації заспокоїти ситуацію, але напруга росла, і нам довелося викликати поліцію", - сказав радіостанції ректор Олів'є Одеу.

Маніфестації студентів проти ухвалення закону про університетську автономію проходять у Франції вже два тижні. Практично у всіх крупних французьких містах студенти виходили на вулиці, щоб висловити свій протест проти так званого закону про університетську автономію, який надає вузам можливість самостійно знаходити фінансові кошти, знаходячи спонсорів серед приватних компаній.

Студенти вважають, що самостійний пошук коштів університетами неминуче призведе до зловживань, а також до тиску на керівництво вузів з боку спонсорів, так що зараховувати в університети будуть не за знання, а за гроші.

В університеті Нантера події набули особливого розмаху - у понеділок поліціянти при розгоні страйкарів уже були змушені застосувати сльозогінний газ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: