У Франції стало спокійніше

Уряд Франції вжив заходів для посилення безпеки в передмістях Парижа.

У північному передмісті Парижа Вільє-ле-Бель, яке стало центром вуличних заворушень у неділю й понеділок, зараз спокійно.

Вчора ввечері в передмісті не було зафіксовано жодного випадку зіткнення молоді з поліцією й підпалу машин. На вулицях порожньо.

На під'їздах до передмістя зосереджено декілька підрозділів поліції чисельністю по 100-150 людей. У самому Вільє-ле-Бель практично на кожному перехресті чергують по декілька поліціянтів.

Схожа ситуація спостерігається і в п'яти сусідніх передмістях, де напередодні також відбувалися заворушення, зауважують співробітники поліції і журналісти.

У вівторок удень мери шести комун звернулися до мешканців передмість із закликом дотримуватися спокою й мірою можливості не виходити ввечері на вулицю. Міністр внутрішніх справ Франції Мішель Альйо-Марі звернулася до населення передмість з проханням допомогти нормалізувати ситуацію й ізолювати злочинців. Прем'єр-міністр Франсуа Фійон, своєю чергою, пообіцяв значно підсилити режим безпеки.

Причиною заворушень, подібних до тих, що потрясли Францію восени 2005 року, стало зіткнення поліцейської машини з моторолером, внаслідок якого загинуло двоє підлітків 15 й 16 років. Поширилася версія, що підлітки загинули з вини поліціянтів, які зникли з місця події й не надали потерпілим необхідної допомоги.

За два дні молодь із передмість підпалила 63 авта та п'ять будівель, зокрема бібліотеку, супермаркет і дві школи. У ніч на вівторок в ході зіткнень дістали поранення 77 поліціянтів.

Як повідомляють джерела в поліції, підлітки нападали на поліцію, стріляли в неї з дробовиків, підпалювали машини й кидали пляшки з запальною сумішшю. Правоохоронці були змушені у відповідь застосувати сльозогінний газ і світло-шумові гранати.

Заворушення заторкнули шість комун у північних передмістях Парижа.

Прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон засудив ініціаторів безладів у передмістях Парижа, назвавши їх злочинцями.

Прем'єр-міністр також дав розпорядження підсилити режим безпеки в уражених передмістях Парижа і висловив співчуття поліціянтам, що потерпіли від дій підлітків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: