У Франції учасники телешоу погодилися до смерті закатувати партнерів

Організатори телешоу зробили дослід над людьми, поставленими в певні умови гри, коли ця гра придушує будь-які моральні принципи і починає диктувати свої умови.

Організатори французького телешоу "Гра смерті" переконали учасників в необхідності катувати своїх партнерів електрострумом напругою до 460 вольт, караючи їх за неправильні відповіді. Як і інші ігрові шоу, студія була повна телеглядачів, які з ентузіазмом вимагали покарання. Більшість учасників, не наважуючись відмовитися, включали рубильник.

Хто отримав розряд струму жертви кричали в муках і навіть гинули. При цьому учасники гри не знали, що перед ними - професійні актори, найняті для того, щоб зображувати страждання і смерть. Гру покажуть по телеканалу 2 TV в середу ввечері. Мета - показати, як чарівність телебачення може змусити людей переступати межі моральності.

Команда психологів відібрала 80 добровольців, пояснивши їм, що вони візьмуть участь у пілотному випуску нового телешоу. Їм доручили ставити питання свого партнера, а за неправильну відповідь карати електричним розрядом. Не знаючи, що перед ними актори, учасники, хоча і не без вагань, підкорялися вказівкам ведучого, а також закликів аудиторії, яка теж вважала, що все у грі - реально.

Продюсер телешоу Крістоф Нік повідомив, що з 80 учасників лише 16 відмовилися завдавати болю своїм жертвам.

Даний експеримент провели по слідах аналогічного досвіду, який поставили в Польському університеті ще наприкінці 1960-х років, коли намагалися з'ясувати, як змусити дисциплінованих громадян взяти участь у масовому вбивстві. Але тоді лише 62% учасників погодилися катувати своїх жертв електрострумом, у той час як на телебаченні результат склав 81%.

Докладніше про цей старий експеримент, який проводив Стенлі Мілграм, розповідається на сайті "Академія здоров'я". Перед його початком вчені припустили, що до останньої градації рубильника дійдуть тільки психічно ненормальні люди, тобто приблизно 1% випробовуваних, так звані "клінічні садисти", а більшість людей відмовиться брати участь у досвіді, як тільки побачать, що своєю дією заподіюють реальний біль іншій людині. Однак у підсумку тиск з боку авторитету, підсвідомий страх перед ним виявилися набагато сильніше всіх доводів розуму.

Психологи вважають, що сліпе підпорядкування, яке виявили більшість сучасних учасників, подібно до того, що продемонстрували німецькі солдати в роки Другої світової війни, здійснюючи злодійства щодо ув'язнених концтаборів. "Але в даному випадку така поведінка випробовуваних - це щось більше, ніж підпорядкування наказам, тут справа ще й у могутності системи, глобальної системи, ім'я якої - телебачення", - зазначив Крістоф Нік.

Психолог Жак Семел, який брав участь у записі телешоу, повідомив, що кожен учасник підписав контракт, який зобов'язує його виконувати вказівки ведучого. "Вони слухняні, але це більше, ніж сліпе підпорядкування - треба врахувати також тиск аудиторії і камери, розставлені всюди", - відзначив він.

Одна учасниця телешоу після запису заявила, що те, що трапилося допомогло їй зрозуміти, чому її дідуся та бабусю, євреїв, фашисти піддавали катуванням. "З дитинства я задавалася питанням, чому фашисти робили це і як вони могли підкорятися таким наказам? І ось будь ласка, я сама слідувала їм. Я переживала за свою жертву, але в той же час боялася зіпсувати передачу", - зізналася вона.

Організатори телешоу розіграли відому карту - досвід над людьми, поставленими в певні умови гри, коли ця гра придушує будь-які моральні принципи і починає диктувати свої умови.

Читайте також:

Озброєних фенами телеведучих запідозрили в тероризмі і затримали

Британський телеканал шукає невиліковно хворих людей, щоб зробити з них мумії

Учасників реаліті-шоу засудили за вбитого на обід щура

ВідеоУ Франції учасники телешоу катують партнерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: