У Франції заборонили виставку китайських трупів

Суд зобов'язав передати експонати виставки "Наше тіло, відкрите тіло" - препаровані трупи китайців - французькій владі.

Наше тіло, відкрите тіло
Flickr Photo Sharing
Експонат виставки "Наше тіло, відкрите тіло"
Паризький суд ухвалив закрити виставку "Our body, а corps ouvert" ("Наше тіло, відкрите тіло"), на якій експонуються препаровані трупи.

Експозиція побувала в багатьох країнах світу, зокрема в США, Німеччині та Іспанії, її бачили мільйони глядачів. У Парижі вона працювала з 12 лютого і мала закритися 10 травня.

Але суд зажадав закрити виставку протягом 24 годин під загрозою штрафу у розмірі 20 тисяч євро на добу. А організаторів - групу Encore Events - суд зобов'язав передати експонати владі під загрозою штрафу в 50 тисяч євро на день.

До суду на виставку подали одразу дві правозахисні організації, які стверджують, що виставка грубо порушує права людини. Вони припускають, що експонати, які описані як непізнані трупи, насправді є тілами страчених ув'язнених китайських тюрем.

Проте суддя в своєму вердикті не вдавався до походження трупів, він лише заявив, що виставка порочить людське тіло.

Організатори вже оголосили про свій намір оскаржити рішення паризького суду.

На виставці представлені 17 справжніх чоловічих і жіночих муміфікованих трупів. За життя ці люди були китайцями. Тіла розташовані в різних позах, що дозволяють розглянути будову і роботу м'язів. Тіла представлені або повністю, або в розітнутому вигляді. Для підтримки експонатів у формі організатори застосували особливу техніку, замінивши рідину, що знаходиться в тілі, силіконом.

В цілому анатомічні виставки користуються великим успіхом у публіки: так, за минулий рік подібні експозиції відвідали більше 30 мільйонів людей у всьому світі.

Читайте також:

Охоронці британської королеви пиячили в палаці та спали на троні

Голого Берлусконі з крилами виставили в галереї

Рентгенівські знімки голови Гітлера виставили на Інтернет-аукціон

"Адвокат диявола" виправдав бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: