У Франції знайшли секретну "справу Гітлера"

Справа фюрера зберігалася серед найбільш цінних історичних документів у "залізному ящику".

Матеріали спостережень французьких спецслужб за Гітлером у 1924 році були недавно виявлені в Національних архівах Франції. Справа фюрера зберігалася серед найбільш цінних історичних документів у "залізному ящику".

У досьє Гітлер фігурує як "Адольф Якоб" або "журналіст", тому що в той час він працював у мюнхенській газеті Völkischer Beobachter, купленої нацистами. Назва Якоб приписана йому помилково, але вказує на поширений тоді слух про єврейські коріння Гітлера, спростований згодом істориками.

Агенти, які називають Гітлера "німецьким Муссоліні", повідомляють, що він керував напіввійськовим формуванням "фашистського толку". Є в досьє і деякі оцінні судження.

Гітлер, за словами інформаторів, "не дурень, а дуже вправний демагог", при цьому вони не вважають, що він представляє серйозну небезпеку: розповідаючи про зроблену ним спробу державного перевороту 8 листопада 1923 в Баварії, французький агент відзначає, що вона закінчилася " жалюгідним провалом ".

Керівництво Національних архівів не змогло пояснити, як тека зі справою Гітлера опинилася в "залізному ящику" - побудованому в 1791 році металевому саркофазі заввишки 2 метри, де зберігаються тільки найцінніші документи. Як би там не було, досьє Гітлера через кілька місяців буде передано в основні фонди, де зберігалося спочатку, заявила журналістам директор архівів Ізабель Нешвандер.

Як розповів головний хранитель відділу XX століття Мішель Коншон, це справа - частина величезних архівів французької частини Верховної союзницької комісії, створеної після укладення Версальського миру. Коншон повідомив, що в архіві поряд з "історіями поштових голубів" і справами, присвяченими економічним питанням, зберігається така кількість звітів про стеження, що здійснювалася службою безпеки, як ніби "стежили за всіма".

"Від Гітлера до "розшукуваного німецькою владою за співучасть у державній зраді "Герінга," впливового члена Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії (NSDAP)" Геббельса і "расиста" Гімлера, - тут є справи майже всієї верхівки Третього рейху".

Читайте також:

У Німеччині посилена відповідальність за схвалення дій нацистів

В Україні заборонили книги Гітлера та Істархова

Британські школярі вважають Гітлера футбольним тренером

Дім, де народився Адольф Гітлер, виставлений на продаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: