У Гаазі поновився суд над Караджичем

Засідання Міжнародного трибуналу військових злочинів у колишній Югославії над Караджичем поновилося після тримісячної перерви. Обвинувачений як і раніше виступає без адвоката.

У Гаазі 1 березня відновилося судове засідання Міжнародного трибуналу з військових злочинів у колишній Югославії, на якому відповідачем постане колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич.

Караджич представляє суддям аргументи захисту, яку він взявся вести сам, без адвокатів. У середу, 3 березня, трибунал представить свого першого свідка.

У листопаді минулого року слухання були припинені після того, як трибунал призначив Караджичу адвоката. З самого початку слухань у жовтні Караджич самостійно уявляв себе в суді і бойкотував засідання, стверджуючи, що йому потрібно додатковий час на підготовку до процесу.

Він також наполягав на своїй невинності з усіх 11 пунктів звинувачень, що стосуються подій боснійської війни 1992-1995 років, проте відмовився зробити офіційну заяву перед суддями про свою невинність.

Міжнародний трибунал з військових злочинів у колишній Югославії зробив це за нього, в той час як сам Караджич відмовився бути присутнім на засіданнях.

Два пункти звинувачень проти 64-річного Радована Караджича стосуються геноциду мусульман у боснійському місті Сребреніца в 1995 році, де було вбито понад сім тисяч хлопчиків і чоловіків-мусульман.

Ще дев'ять пунктів пов'язані з вбивством, вимагання, переслідуванням боснійських і хорватських політичних діячів і представників інтелектуальної та бізнес-еліти та їх насильницькою депортацією, а також з бомбардуванням Сараєво, під час якого загинули 12 тисяч мирних жителів.

За твердженням прокурорів, Караджич організував кампанію з етнічної чистки, спрямованої проти мусульман і хорватів в східній Боснії з метою створити етнічно чисте сербське держава.

Караджич, який перебував у розшуку 13 років, був арештований в липні 2008 року в Белграді.

Читайте також:

Караджич: зброю боснійським мусульманам постачали миротворці ООН

Гаазький трибунал дозволив Караджичу оскаржити призначення йому адвоката

"Залізну леді Балкан" достроково випустили з в’язниці

ВідеоУ Гаазі поновився суд над Караджичем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: