У Гаазі розпочинається суд над Караджичем

26 жовтня пройде суд над лідером боснійських сербів Радованом Караджичем, хоча сам Караджич і заявляв, що бойкотуватиме відкриття судового процесу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Гаазькому міжнародному трибуналі по колишній Югославії має відкритися процес у справі колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича.

Караджич - один із найбільш високопоставлених представників, який повинен постати перед Гаазьким трибуналом з моменту його створення в 1993 році.

За минулі 16 років трибунал висунув звинувачення проти 161 особи. Серед них - глави держав, прем'єр-міністри, начальники генштабів і багато інших лідерів різних сторін конфлікту в колишній Югославії. Більш ніж 60 з них було засуджено.

Минулого тижня Радован Караджич, який сам веде свій захист, заявив, що бойкотуватиме відкриття судового процесу, бо у нього було недостатньо часу, щоб до нього підготуватися. Однак у МТКЮ вже заявили, що засідання суду відбудеться в понеділок, 26 жовтня, незважаючи на наміри обвинуваченого бойкотувати процес.

Колишнього лідера боснійських сербів, який 13 років ховався від міжнародного правосуддя, було затримано у липні 2008 року в Белграді і незабаром передано Міжнародному трибуналу по колишній Югославії в Гаазі.

Його звинувачують у військових злочинах під час війни в Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках, серед яких геноцид 8 тисяч боснійських мусульман у місті Сребреніца в липні 1995 року. Всього звинувачення Караджичу складається з 11 пунктів.

Раніше Караджич відмовився від послуг адвоката і заявив, що захищатиме себе самостійно. За оцінками представників Гаазького трибуналу, судовий процес може тривати від двох до трьох років.

Читайте також:

Назначено дату суду над Караджичем

Караджич вимагає скасувати звинувачувальний висновок проти нього

Караджич не даватиме свідчень

Сербія ніколи не визнає незалежність Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: