У Гаазі вирішуватимуть долю Косова

Міжнародний суд розпочав слухання про законність проголошення незалежності Косова. Приштина вважає, що будь-яке рішення не вплине на долю країни.

У Міжнародному суді в Гаазі 1 грудня розпочинаються слухання про законність проголошення незалежності Косово.

Слухання пройдуть на підставі звернення генерального секретаря ООН Пан Гі Муна. Глава ООН попросив зробити консультативний висновок про відповідність нормам міжнародного права проголошення незалежності Косово 17 лютого 2008 року.

Всього в слуханнях візьмуть участь представники 30 держав, зокрема США, Росія, Франція і Великобританія.

Слухання триватимуть до 11 грудня, після чого судді винесуть консультативний висновок. Передбачається, що це відбудеться не раніше квітня 2010 року.

Президент Косова Фатмір Сейдіу заявив, що Міжнародний Суд в Гаазі підтвердить законність декларації про незалежність Косово.

Влада в Приштини заявляла раніше, що консультативний висновок Суду не матиме довгострокових наслідків для Косова і не вплине на його статус.

За прогнозами експертів, головні доводи косовської делегації в Гаазі будуть зводитися до того, що міжнародне право не розглядає декларацію про незалежність і, отже, така декларація не може бути в суперечності з міжнародним правом. Передбачається, що представники Косова вкажуть, що самовизначення дозволило жителям Косово забезпечити дотримання прав людини. Приштина буде також апелювати до реалій, враховуючи, що незалежність Косово визнали вже 63 країни.

Читайте також:

Косово і Македонія заявили про демаркацію кордону

Німеччина депортує до Косова 10 тисяч циган

У Косові відбулися зіткнення на етнічному ґрунті

Придністров'я незабаром здобуде незалежність

ВідеоУ Гаазі вирішуватимуть долю Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: