У Габоні почалися безлади під гаслами "Бий французів!"

У Габоні - масові заворушення з підпалами. Звільнено в'язнів, розгромлена власність французів. Так протестують проти нового президента. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Після оголошення результатів президентських виборів у Габоні почалися масові заворушення з підпалами.

Переможцем президентських виборів в Габоні оголошений Алі Бонго - син глави держави Омара Бонго, який помер у червні цього року від раку. Саме кончина старого правителя Африки, який провів в президентському кріслі 41 рік, і викликала необхідність проведення позачергових виборів.

Міністр внутрішніх справ Габона Жан-Франсуа Ндонгу оголосив у четвер, що, за підсумками 30 серпня голосування, що відбувся, Алі Бонго одержав 41,73% голосів, а його основні суперники Андре Мба Обаме (незалежний кандидат Андре Мба Обаме, колишній міністр в уряді Габона) і П'єр Мамбунду (ветеран-опозиціонер, лідер Габонського народного союзу) - відповідно 25,88% і 25,22.

Нагадаємо, раніше всі троє головних кандидатів в президенти заявляли про свою перемогу. Тепер підсумки виборів повинні бути затверджені конституційним судом Габона.

Звістка про перемогу Алі Бонго викликала масові безлади в столиці країни Лібревіле і Порт-Жантіле. У Лібревіле натовпи маніфестантів громлять будинки і автомобілі, закликаючи до різанини "білих" і "французів", в Порт-Жантіле були звільнені в'язні з в'язниці.

В економічній столиці Габона - Порт-Жантіле – спалили генеральне консульство Франції. Це місто - традиційний оплот видного опозиціонера П'єра Мамбунду, який теж був кандидатом на виборах і заявляв про свою перемогу.

Безлади влаштувала опозиція, яка вважає, що шляхом махінацій з підрахунком голосів у влади утримується сім'я Бонго, що всі ці десятиліття привласнювала левову частку доходів нафтовидобувної держави, придбавши десятки розкішних резиденцій у Франції.

Безлади відбуваються під гаслами "Бий французів! Франція, геть з Габона! Ми по горло ситі французькими колоністами!". Опозиція обвинувачує Париж в заступництві сім'ї Бонго. У Габоне живе найчисленніша в Африці французька община, ця країна - останній крупний оплот французької імперії на Чорному континенті, найближчий стратегічний партнер Парижа.

Нагадаємо, 73-річний Омар Бонго помер 8 червня в Барселоні, де знаходився на лікуванні. Він очолював Габон з 1967 року і був абсолютним рекордсменом на африканському континенті за тривалістю правління.

Тимчасово виконуючим обов'язки президента після його смерті була призначена голова Сенату Роза Франсіна Рогомбе. Конституція зобов'язувала її організувати і провести президентські вибори протягом 45 днів.

Читайте також:

Влада Габону підтвердила інформацію про смерть президента

Повідомлення про смерть президента Габону спричинило паніку серед населення

У Парижі тривають зіткнення арабської молоді з поліцією

Хулігани під Парижем спалили 29 авто після загибелі хлопця, що втікав від поліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: