У "Газпромі" заявили, що суд Британії зупинив арешт активів компанії. "Нафтогаз" пояснив, що відбувається

Конфіскацію на користь "Нафтогазу" відклали.

21 березня російський газовий монополіст "Газпром" заявив, що Високий суд Англії та Уельсу зупинив арешт активів компанії у межах рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомляє Інтерфакс.

У компанії відзначили, що судовий процес у Великобританії призупинено до закінчення провадження в Апеляційному суді в Швеції.

У прес-службі "Нафтогазу" прокоментували рішення Високого суду. Там повідомили, що суд наклав додаткові обтяження на активи Газпрому, проте відклав їхню конфіскацію до остаточного рішення апеляційного суду Швеції, у якому Газпром оскаржуєте свій програш у Стокгольмському арбітражі.

"Суд обтяжив Газпром додатковими зобов’язаннями щодо не приховування та не виведення своїх активів з юрисдикцій Англії та Нідерландів. Крім того, Газпром зобов’язаний протягом 28 днів з моменту задоволення клопотання надати грошове забезпечення на рахунок суду чи ескроу рахунок одного з лондонських банків як гарантію виконання вимог суду", – повідомили у Нафтогазі.

Там зазначають: якщо Газпром спробує ухилитися від припису суду, його можуть серйозно оштрафувати, а також порушити кримінальне провадження проти компанії та її представників.

"Наразі в Нідерландах триває процес щодо активів Газпрому, які були "заморожені" на вимогу Нафтогазу в рамках запобіжного заходу. Рішення Англійського комерційного суду на це провадження не впливає", – пояснили у Нафтогазі та зазначають, що представники "Газпрому" на слухання суду в Нідерландах щодо конфіскації активів компанії на користь Нафтогазу не приходили.

Газпром подав апеляцію до апеляційного суду шведського округу Свеа наприкінці березня 2018 року. У Нафтогазі заявляли, що розгляд апеляції в цьому суді не скасовує рішення Стокгольмського арбітражу на території інших держав світу, окрім Швеції.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни. За його словами, українську компанію не цікавлять будівлі "Газпрому", тому що "будівель на 2,7 мільярда доведеться дуже багато заарештовувати".

Відео Російський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Рішення винесли за позовом "Нафтогазу України", ще у травні. Арешт накладають на акції, задіяні у газопроводі "Блакитний потік", яким Росія доправляє свій газ у Туреччину. До того ж, арештовують і погашення заборгованості компанії "Блакитний потік" перед "Газпромом". 

Російський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів