Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зустріч супроводжується мирними протестами.

У столиці Фінляндії, Гельсінкі, почалася зустріч президентів США та Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна.

Зустріч мала розпочатися дещо раніше, проте російський лідер прибув до фінської столиці із запізненням. 

Президент РФ Володимир Путін першим почав говорити під час початку зустрічі за участю ЗМІ. Він сказав, що лідери країн постійно комунікують як під час міжнародних заходів, так і по телефону. Він заявив, що розмова йтиме про "больові точки" у світі, яких наразі дуже багато і які потребують обговорення. 

Президент США почав з привітання Путіна з проведенням Росією Чемпіонату світу з футболу. Він назвав його "одним із найкращих" за весь час проведення мундіалю. Трамп заявив, що лідерам буде про що говорити, як про хороше, так і про погане: від торгівлі - до військової тематики, запуску ракет, ядерної зброї, також про Китай. Він вчергове додав, що налагоджувати стосунки з Росією - це добре, і така можливість, як зустріч у Гельсінкі, випадає досить рідко.

Також президент США нагадав, що Штати та Росія - це великі ядерні держави, де зберігається близько 90% ядерної зброї. Він зазначив, що це дуже погано.

Як відомо, на 14:50 було заплановано початок переговорів. Розмова триватиме і під час робочого обіду. Далі, о 16:50, мала відбутися прес-конференція президентів. Вже ввечері понеділка, 16 липня, президент США відлетить до Вашингтона.

Напередодні в Гельсінкі відбулися протести проти політики Трампа і Путіна. Були в загальній колоні протестувальників і українці, вони несли банери з гаслами "Слава Україні!" і вимагали від Москви прибратися з Криму і Донбасу, звільнити українських політв'язнів. До акції долучилася і двоюрідна сестра Олега Сенцова Наталія Каплан, яка бореться за звільнення політв’язня.

Рік тому глави держав вперше зустрілися в Гамбурзі на полях G20, після - у В'єтнамі на саміті АТЕС.

Наприкінці березня, ініціативу в проведенні переговорів під час телефонної розмови з Путіним висловив Трамп.

Залиште свій коментар

Вибір редакції