У Голландії померла жінка, яка зберегла щоденник Анни Франк

100-річна Міп Гіс була останньою з нечисленної групи людей, які надавали допомогу сім'ї Франк.

У Голландії померла жінка, яка допомагала сім'ї Анни Франк, котра ховалася в Амстердамі від нацистів під час Другої світової війни, а також знайшла і зберегла її щоденник.

100-річна Міп Гіс була останньою з нечисленної групи людей, які надавали допомогу сім'ї Франк. Вона, і ще кілька людей, що колись працювали під керівництвом батька Анни Отто Франка, постачали сім'ю продовольством, одягом і книгами з 1942 року до арешту Франків у 1944 році.

У день арешту сім'ї Франк, Гіс знайшла в кімнаті Анни її щоденник, за написанням якого вона її якось побачила. Сподіваючись, що сім'я дівчинки вижила, голландка зберегла щоденник і згодом передала його Отто Франку - єдиному з усієї родини, який вижив. Сама Анна Франк померла у німецькому концентраційному таборі від черевного тифу у 1945 році.

За життя Гіс неодноразово заперечувала важливість допомоги, яку вона надала сім'ї Франк. За її словами, допомогти родині, що потрапила в біду, було цілком природним.

Щоденник Анни, один з найбільш відомих і вражаючих документів про звірства фашизму, увійшов до 35 об'єктів, включених в регістр Пам'ять світу Списку всесвітньої спадщини Організації ООН з освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Уродженка німецького міста Франкфурт-на-Майні Анна Франк з'явилася на світ в єврейській родині 12 червня 1929. Після приходу Гітлера до влади в Німеччині у 1933 році її батько Отто Франк емігрував в Амстердам, куди незабаром переїхала вся родина. У травні 1940 Німеччина окупувала Нідерланди, і в країні почалося переслідування євреїв.

Після того, як на ім'я старшої сестри Анни Марго прийшла повістка в гестапо, сім'я Франк переселилася в притулок, влаштований співробітниками підприємства Opekta, на якому працював Отто. Там з 12 червня 1942 року по 1 серпня 1944 Анна Франк вела щоденник, в якому описувала повсякденні події з життя своєї родини і сусідів. Вся сім'я Франк за винятком батька загинула у фашистському концтаборі. Вцілілий Отто Франк помер у 1980 році.

Уперше щоденник Анни Франк було опубліковано в 1947 році, відтоді у світі було 25 млн його копій, перекладених приблизно 70-ма мовами світу.

Читайте також:

У Німеччині спаплюжили кладовище радянських солдатів

У Мінську силою розігнали акцію протесту "Ні - російській окупації"

В Естонії радянський монумент вимагають перетворити на антирадянський

ВідеоУ Голландії померла жінка, яка зберегла щоденник Анни Франк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: