У головній мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами через публікації про геїв – ЗМІ

Журналісти "Нової газети" виступили зі зверненням до російської влади.

Російське видання "Нова газета" заявило, що в головній мечеті Грозного прозвучали заклики до розправи над журналістами через резонансні публікації про переслідування геїв у Чечні.

Про це пише "Медуза".

У центральній мечеті столиці Чечні відбулися збори ісламських богословів і лідерів громадської думки республіки. Вони були скликані через публікації ЗМІ, зокрема "Нової газети", про геїв. За даними місцевих інформагентств, на збори прийшли 15 тисяч чоловік.

У підсумку була прийнята резолюція, в якій розслідування журналістів про переслідування геїв у Чечні називаються брехнею. Крім того, на думку учасників зібрання, подібні публікації завдають "образи віковим засадам чеченського суспільства і гідності чоловіків-чеченців", а також їхній вірі.

"Обіцяємо, що відплата чекає на справжніх підбурювачів, де б і ким би вони не були, без терміну давності", — йдеться в резолюції.

Увечері 13 квітня редакція "Нової газети" опублікувала звернення, у якому заявляє, що "ця резолюція підштовхує релігійних фанатиків до розправи над журналістами".

Видання вимагає оцінити резолюцію "з точки зору російського права" і закликало владу РФ "зробити все можливе, щоб припинити дії, спрямовані на збудження ненависті і ворожнечі до журналістів, які виконували свої професійні обов'язки".

Після того, як звернення "Нової газети" було опубліковане, сайт видання перестав відкриватися. Станом на вечір 13 квітня він не працював.

Раніше повідомлялося, що в Чечні здійснюють масові затримання жителів з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, зараз відомо про більше сотні затриманих осіб як представників ЛГБТ, так і тих, кого підозрюють у нетрадиційній сексуальній орієнтації.

Залиште свій коментар