У Гондурасі тривають зіткнення поліції з прихильниками президента Селайї

Прибічники поваленого президента продовжують протестувати. Їх акції придушує поліція та армія. Інформація про кількість жертв приховується. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У столиці Гондурасу Тегусігальпа тривають сутички прихильників поваленого президента країни Мануеля Селайї з поліцією та армією.

Точна кількість постраждалих під час масових заворушень невідома через те, що в Гондурасі введена цензура на подібного роду інформацію.

Відомо лише про те, що протягом минулого дня затримано 400 осіб. За словами керівника Фронту проти державного перевороту Рафаеля Алегрії, заарештованих прихильників президента "тримають на столичному стадіоні, як за часів Піночета в Чилі".

Опір путчистам і зіткнення молоді з поліцією тривають у різних районах столиці, незважаючи на введений комендантської години. На дорогах, що ведуть до столиці Гондурасу, встановлені армійські та поліцейські блокпости, які не допускають прихильників Селайї з провінцій в Тегусігальпу.

Як зазначив Алегрія, 23 вересня пройдуть нові маніфестації з вимогою відновити на посаді глави держави Селайю, відстороненого від влади в результаті перевороту наприкінці червня.

Як стало відомо, сам законний президент Гондурасу вважає "маніпуляцією" останні пропозиції уряду де-факто для розв'язання кризи в країні. Про це Селайя заявив з посольства Бразилії в Тегусігальпі, де з початку тижня він перебуває разом з членами сім'ї.

Так президент відреагував на заяви глави уряду Гондурасу Роберто Мічелетті, що прийшов до влади після путчу 28 червня, про те, що нова влада прагне врегулювання ситуації. На думку Селайї, у нинішньої влади "відсутня воля до вирішення гострої кризи".

Селайя, зі свого боку, виступає за проведення прямого діалогу з представниками уряду де-факто без будь-яких застережень. На його думку, якщо не буде створено рівних умов для всіх на оголошених в Гондурасі загальних виборах, призначених на 29 листопада, не може йти мови про укладення угоди.

Нагадаємо, що Мічелетті напередодні висловив готовність до діалогу в тому випадку, якщо буде визнано законність проведення оголошених ним виборів в Гондурасі. При цьому глава уряду де-факто вказав на неможливість відновлення на посаді президента Селайї у зв'язку з тим, що відносно нього суд видав ордер на арешт.

Селайя заявив, що не збирається переховуватися від правосуддя і готовий постати перед судом, але і члени нового уряду повинні визнати, що здійснили державний переворот. Вони також повинні відповісти за свої дії перед трибуналом.

Президент в черговий раз закликав міжнародне співтовариство сприяти початку діалогу для вирішення кризи в Гондурасі.

Читайте також:

У Гондурасі поліція розігнала прихильників поваленого президента

Скинутий президент Гондурасу повернувся на батьківщину

Президент Гондурасу закликав США силою повернути йому посаду

Акція протесту прихильників Селайі у Гондурасі переросла в погроми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: