У Гонконгу 22-річний студент помер після падіння з висоти, коли ухилявся від сльозогінного газу поліцейських

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Демонстранти вимагають незалежного розслідування, але не вірять поліції.

У Гонконгу помер 22-річний студент Університеті науки і техніки Алекс Чоу-Цок. В нього зупинилося серце після кількох днів марних спроб повернути його до життя з боку медиків.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Минулої неділі Чоу-Цок впав на поверх вниз на паркуванні, коли поліція стріляла сльозогінним газом у протестувальників приблизно за 120 метрів від житлового комплексу. 

Учасники продемократичних протестних рухів підозрюють, що студент міг ухилятися від сльозогінного газу або рятувався від поліцейських, коли з ним стався цей випадок. Вони закликали до незалежного розслідування його справи, а також до звинувачень поліції у жорстокості у придушенні демонстрацій, які тривають місяцями.

"Час і місце [смерті Чоу] дуже близькі до того, де відбувалися дії поліції, тому обставини можуть здаватися підозрілими і пов'язані з діями поліції", - заявив законодавець і адвокат Джеймс То. "У той час, коли суспільство з недовірою ставиться до поліції, суд може взяти на себе відповідальність, щоб забезпечити справедливе та прозоре розслідування".

Нагадаємо, вже чотири місяці сотні тисяч жителів Гонконгу виходять на масові демонстрації. Їх спричинив намір влади ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитом китайської влади до материкового Китаю. За даними організаторів, в акціях брали участь понад мільйон людей. Це були найбільші протести в Гонконзі, відколи ця колишня британська колонія була передана Китаю 1997 року.

15 червня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроєкту про екстрадицію до КНР призупинений на невизначений термін. Однак протести не вщухли - мітингарі вимагають остаточної відмови від цього закону, відставки Керрі Лам та розслідування дій поліції під час демонстрацій.

Під час сутичок у липні 24 людини були травмовані, двоє з них потрапили до лікарні з важкими травмами. Під час акції поліція затримала 13 людей.

11 серпня повідомлялося, що у Гонконгу під час антиурядових протестів продовжилися сутички поліції з мітингарями. Мітинги відбулися одразу в трьох районах Гонконгу. В одному з них протестувальники кидали у правоохоронців каміння та інші предмети.

Відео Влада Гонконгу офіційно відкликала законопроєкт, який спричинив масові заворушення

Йдеться про документ, який мав дозволити екстрадицію правопорушників  на материкову частину Китаю. Гонконг має значну автономію у складі країни. Критики закону переконані - впровадження цього документу могло спростити переслідування дисидентів та несправедливо засуджених людей. Саме через це рішення від початку літа у Гонконгу не припинялися масові протести.  

Влада Гонконгу офіційно відкликала законопроєкт, який спричинив масові заворушення

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції