У Гонконгу поліція розганяє протестувальників сльозогінним газом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Протести відбулися у кількох районах Гонконгу.

У Гонконгу під час антиурядових протестів у неділю, 11 серпня, продовжилися сутички поліції з мітингарями. Мітинги відбулися одразу в трьох районах Гонконгу. В одному з них протестувальники кидали у правоохоронців каміння та інші предмети. Окрім того, під час протестів у іншому районі вибухнули дві бензинові бомби. У відповідь поліція у трьох районах застосовувала сльозогінний газ.

Перед цим понад тисячі людей пройшли маршем великою торговельною магістраллю Хеннесі-роуд. Деякі з них взяли з собою своїх домашніх тварин, передає Deutsche Welle.

Водночас у парку Вікторії, що неподалік, відбувся інший мітинг. Люди тримали банери з надписами "Поверніть нам Гонконг" та "Відмовтеся від закону зла", передає агенція AP. Мається на увазі законопроєкт про екстрадицію на материковий Китай, який і спричинив останню хвилю протестів.

В аеропорту Гонконгу протестувальники вже третій день проводять сидячий страйк. Напередодні під час протестів поліція затримала 16 мітингарів. Загалом від початку демонстрацій у червні було затримано вже близько 600 людей.

Тим часом Китай посилив тиск на великі підприємства спеціального адміністративного регіону. Зокрема, влада КНР вимагає від місцевої авіакомпанії Cathay Pacific відсторонити від роботи працівників, які брали участь у страйку. Раніше китайська влада заявила, що мітингарі у Гонконзі не повинні "гратися з вогнем", сприймаючи стриманість Пекіна як слабкість.

Нагадаємо, вже кілька місяців сотні тисяч жителів Гонконгу виходять на масові демонстрації. Їх спричинив намір влади ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитом Пекіна до материкового Китаю. За даними організаторів, в акціях брали участь понад мільйон людей. 15 червня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроєкту про екстрадицію до КНР призупинений на невизначений термін. Однак протести не вщухли - мітингарі вимагають остаточної відмови від цього законопроєкту, відставки Керрі Лам та розслідування дій поліції під час демонстрацій.

ВідеоНова хвиля антиурядових протестів триває у Гонконгу – учасників силою розганяли

Акція десятків тисяч людей починалася мирно, але, коли протестувальники рушили до урядового кварталу, градус масових настроїв почав стрімко рости. Мітингарі заблокували дороги та почали кидатися димовими шашками. Не шкодуючи сил, їх угамовували десятки загонів поліції. У хід пішли кийки та водомети.      

Нова хвиля антиурядових протестів триває у Гонконгу – учасників силою розганяли

 

Вибір редакції