У Гонконгу силовики затримали понад дві сотні учасників масових протестів

Дехто з мітингувальників тримав у руках плакати з гаслом "Звільніть Гонконг!"

У Гонконзі в неділю, 6 вересня, відбулися масові затримання учасників демонстрації проти перенесення виборів та закону про національну безпеку.

Відомо про арешт 289 осіб, 270 з яких затримали за участь у "протизаконних заходах", повідомила поліція Гонконгу.

Цього дня на вулиці Гонконгу вийшли кілька сотень людей, щоб висловити протест проти політики уряду автономії. Дехто з них тримав у руках плакати з гаслом "Звільніть Гонконг!"

Для розгону демонстрацій поліцейські застосували, зокрема, перцевий газ.

6 вересня в спеціальному адміністративному районі КНР мали відбутися вибори до парламенту, проте наприкінці липня очільниця адміністрації Гонконгу Керрі Лам перенесла їх на наступний рік. Своє рішення вона обґрунтувала небезпекою зараження коронавірусом.

Закон про національну безпеку Гонконгу ухвалили в Пекіні наприкінці червня. Він надає китайським службам безпеки широкі повноваження і становить найбільше та найдалекосяжніше втручання в права автономії, зазначає агентство dpa.

Правозахисники побоюються, що влада КНР використає новий закон про нацбезпеку для придушення демократичного руху в Гонконзі, що ознаменує кінець чинності принципу "одна країна - дві системи", якому в Китаї слідували з часу набуття суверенітету над автономією в 1997 році. Ухвалення цього закону викликало критику з боку США, Великої Британії та низки країн Заходу.

Сполучені Штати у відповідь на такий крок Пекіна запровадили санкції проти 11 високопосадовців регіону. Євросоюз назвав цей крок "великою ерозією прав та свобод" у Гонконгу.

Нагадаємо, Мережу збурило відео затримання 12-річної дівчинки у Гонконзі.

Як повідомлялося, у 2019-2020 роках Гонконг захлеснула нова хвиля масових протестів проти посилення впливу Пекіна в автономному окрузі та обмеження громадянських свобод його жителів. Ці виступи супроводжувалися зіткненнями з поліцією.

  • Вищий законодавчий орган Китаю - Всекитайські збори народних представників (ВЗНП) - у четвер, 28 травня, ухвалив контроверсійний закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу Гонконгу. 
  • Тепер іноземні спостерігачі і правозахисники побоюються, що новий закон буде використовуватися владою КНР для придушення демократичного руху в Гонконзі.

Відео У Гонконгу відбулися перші арешти за скандальним законом про національну безпеку

Перші арешти за скандальним законом про національну безпеку у Гонконгу. У день річниці передачі колишньої британської колонії Китаю активісти, що вийшли на вуличний протест, зіткнулися з поліцією. Затримано близько 300 людей і 9 з них за ухваленим напередодні законом, який передбачає довічне ув'язнення - за диверсії та тероризм. І дозволяє судити затриманих не у Гонконгу, а на території материкового Китаю. Масові протести у колишній британській колонії тривають майже рік. Демонстранти вимагають демократичних реформ і свобод для Гонконгу.

У Гонконгу відбулися перші арешти за скандальним законом про національну безпеку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин