У Греції біженці погрожують самогубствами і атакують правоохоронців, аби не повертатись до Туреччини

Поки що повернути вдалося лише дві з половиною сотні нелегальних мігрантів.

Греція повертає Туреччині мігрантів, що перетнули Егейське море і не встигли вчасно зареєструватися, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

За це Європейський союз гарантував туркам безвізовий режим у близькому майбутньому. І пообіцяв приймати в себе нових мігрантів, яких - уже легально - переправить офіційна Анкара. В іншому разі президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган погрожує розірвати підписану 18 березня угоду. Але поки вона діє - тисячі біженців у Греції готові на крайні заходи, аби не отримати квитка назад.

Прикордонне грецьке містечко Ідомені від Македонії, яка поки має лише статус кандидата на вступ до ЄС, відділяє металевий паркан. Його намагаються прорвати мігранти. Попереду - жінки, вони кричать: "Відкрий кордон". Змучені і розлючені - вони сидять тут вже кілька тижнів. Кордон не відкривають. Більше того – тих, кому раніше пощастило прорватися тим чи іншим шляхом до Греції, починають депортувати.

На острові Лесбос відчайдухи стрибають у воду, аби завадити уже другому кораблю забирати мігрантів з Греції до Туреччини. Їх виловлюють і доправляють до відділку. Згідно з угодою між Анкарою та Брюсселем, турки зобов'язалися приймати назад усіх, хто потрапив до Греції після 20 березня і не попросив притулку. Проїзд назад - європейським коштом.

"В Туреччині небезпечно. І дуже дорого. Нам не можна назад. Мій друг каже, якщо його відправлять назад, він накладе на себе руки", - каже один з біженців.

ВідеоПочалась друга хвиля обміну мігрантами

Відчайдушні акції протесту не допомагають. Утім, поки що звідси до турецького порту Дікілі двома рейсам відправили усього дві з половиною сотні людей. В легальних і нелегальних таборах Греції лишаються - тисячі.

Там все частіше вибухають сутички із правоохоронцями. До притулків мігранти йти не бажають - не бачать там майбутнього. Один з чоловіків погрожував жбурнути немовля об асфальт, вирвавши його з рук жінки, що лементувала поруч. Дитину відібрали цілу і неушкоджену, чоловіка заспокоїли.

Натовп на острові Самос охоронці табору утримати не змогли - він покотився вулицями маленького містечка, лякаючи місцевих. Тим часом Середземним морем, що теплішає - і спокійнішає - до грецьких берегів пливуть нові забиті людьми човни. Вони мріють пройти коліями прямо до Німеччини, бо переконані: там все буде добре.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: