У Греції передумали проводити референдум щодо членства в єврозоні

Повернення Греції до власної валюти допомогло б підвищити конкурентоспроможність

Грецька влада спростувала у вівторок інформацію ЗМІ про те, що вона нібито готується до референдуму щодо членства країни в єврозоні.

Раніше англомовна версія місцевої газети "Катімеріні" повідомила, що низка міністрів пропонують прем'єру Йоргосу Папандреу провести референдум, щоб отримати мандат виборців на політику "затягування поясів" в обмін на кредити ЄС і МВФ.

Раніше відомий економіст Нуріель Рубіні у своїй колонці в газеті Financial Times висловив думку про необхідність добровільного виходу Греції з єврозони для уникнення подальшої невизначеності, а також зважаючи на низьку конкурентоспроможність економіки країни і посилення негативних тенденцій.

Влада країни багаторазово протягом останніх двох років спростовувала чутки про її вихід з єврозони. Повернення до власної валюти теоретично допомогло б Греції підвищити конкурентоспроможність за рахунок девальвації валюти та переведення до неї номінованих у євро боргів. Однак це загрожує такими наслідками, як колапс фінансової системи, дефолт по державному боргу, різке зниження рівня життя і, за деякими підрахунками, падіння ВВП на 40-50%.

Нагадаємо, в понеділок, 12 вересня, заступник міністра фінансів Греції Філіппос Сахінідіс заявив, що влада країни має коштів, щоб утримати країну на плаву лише до жовтня.

Як повідомлялось, 28 липня рейтингове агентство Standard & Poor's у черговий раз понизило суверенний рейтинг Греції: з "ССС" до "СС".

На думку фінансистів, вірогідність оголошення Грецією дефолту в наступні п'ять років впритул наблизилася до 100%.

Читайте також:

Меркель і Саркозі пообіцяли не викидати Грецію з ЄС

Вірогідність дефолту Греції складає майже 100%

В жовтні у Греції закінчаться гроші

Влада Греції пообіцяла подолати кризу за два роки

ВідеоУ Греції передумали проводити референдум щодо членства в єврозоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: