У  Греції пройде черговий масовий страйк

У Греції назріває черговий страйк. Цього разу своє незадоволення політикою влади висловлять залізничники, водії вантажівок, бензовозів і власники бензоколонок.

Черговий масовий страйк пройде у вівторок у Греції. Цього разу на роботу не вийдуть залізничники, водії вантажівок, бензовозів і власники бензоколонок. Не ходитимуть пасажирські й вантажні потяги, зупиниться рух приміських електричок.

Черги до автозаправок розтяглися на кілька сотень метрів. Водії готові по кілька годин стояти на місці, щоб заповнити бензобаки та каністри паливом. Влада обіцяє, що бензину вистачить для всіх. Незважаючи на це, люди пам'ятають, що було минулого літа, коли в самий розпал туристичного сезону масовий страйк водіїв бензовозів залишив без палива півкраїни. Після цього верховний суд заборонив профспілці проводити страйки. Тому нинішню акцію протесту далекобійники називають тимчасовим припиненням роботи.

"Уряд позбавляє нас усього. Вони роблять наші ліцензії марними і змушують нас шукати іншу роботу. У результаті з сектора перевезень йдуть справжні професіонали. До того ж, нам забороняють страйкувати. Хіба це демократія?", - обурюється водій вантажівки.

До водіїв вантажівок і бензовозів у вівторок приєднаються залізничники. Вони незадоволені тим, що уряд має намір приватизувати "Організацію залізниць Греції". Держпідприємство накопичило боргів майже на 11 мільярдів євро. Уряд планує звільнити близько половини співробітників і закрити неприбуткові маршрути. У відповідь машиністи не виведуть з депо товарні та пасажирські потяги, а також приміські електрички.

"У нас немає більше терпіння. Заходи зі скорочення дефіциту бюджету приводять нас у гнів. Ми стоїмо на межі голоду", - говорить протестуючий.

Запастися терпінням і затягнути тугіше пояси закликає прем'єр-міністр Георгіос Папандреу. Днями він заявив, що антикризові заходи працюють, Греція навіть з випередженням графіка скорочує свій бюджетний дефіцит.

"Зараз країна знаходиться у перехідному періоді. Я розумію, що це не просто - є багато проблем. Всі жителі Греції, в тому числі і я, платимо за помилки минулого", - говорить прем'єр-міністр Георгіос Папандреу.

Втім, греків, що втратили свою роботу і майно ця промова не вразила. За їх словами, порятунок економіки обходиться їм дуже дорого. Заяву глави уряду вони зустріли черговою демонстрацією. На вулиці Салоников вийшли кілька тисяч розгніваних мешканців. Відновити в місті порядок вдалося лише після втручання поліції.

Читайте також:

В Афінах спалили податкову інспекцію

У Греції відбулися сутички між поліцією та водіями вантажівок

Греція вдвічі скоротила дефіцит бюджету

ВідеоУ Греції пройде черговий масовий страйк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: