У Греції вважають підпал однією з головний версій масштабної вогняної стихії

Дата публікації
Перегляди
2248
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Греції вважають підпал однією з головний версій масштабної вогняної стихії

Фото: Reuters

Загальна кількість жертв трагедії наближається до сотні.

Загиблих під час масштабних лісових пожеж поблизу Афін уже щонайменше 80, десятки людей вважають зниклими безвісти. У згорілих поселеннях їх розшукують рятувальники, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пожежники постійно отримують дзвінки про загублених людей, і точну кількість зниклих досі сказати не можуть. У лікарнях перебуває понад 70 потерпілих. Тим часом у прокуратурі вже розпочали розслідування причин стихії, чиновники не відкидають підпалу. Вони підозрюють, що зловмисники могли розпалити вогонь, щоби під час евакуації обчистити будинки.

Зросла кількість загиблих під час масштабних лісових пожеж поблизу Афін

Зросла кількість загиблих під час масштабних лісових пожеж поблизу Афін

Тепер на місці мальовничих поселень згарище, півтори тисячі будинків зруйновані. Жителі знищеного вогнем курорту Маті розповідають, що до пожежі містечко було раєм – з одного боку гори, з іншого боку море. Але гори, які раніше були вкриті пахучими хвойними лісами, тепер геть чорні, а з моря, переконують місцеві, ще продовжують виловлювати потопельників.

Точна кількість зниклих без звістки людей невідома, але місто набралося сил і почало оговтуватися. Через два дні після трагедії там немає паніки, істерики та сліз, працює багато пожежних, представників Червоного Хреста, волонтерів, поліції, військових. "Родичі і друзі зниклих приходять до нас і просять про допомогу. Вони кажуть: людина жила у цьому будинку і зникла. Ми обшукуємо домівки, перевіряємо, на жаль, нікого ми поки що не знайшли", - розповів волонтер Діоніс Ціроглу.

Люди корпаються у своїх згорілих будівлях, з вулиць вже прибрали силу автівок, які кидали люди, втікаючи від вогню. Рятувальники кажуть, що багато людей загинули не від вогню, а від удушення їдким димом. Найголовніше питання досі: чому людей не повідомили про наближення небезпеки? Зараз говорять про те, що представники влади просто не змогли оцінити масштаби стихійного лиха.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Наступна публікація