У Греції відбудуться дострокові вибори

У Греції 16 вересня відбудуться дострокові парламентські вибори, оголосив у четвер офіційний представник уряду країни Теодорос Русопулос.

„Прем'єр-міністр завтра зустрінеться з президентом країни Каролосом Папульясом і попросить його про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 16 вересня," - сказав Русопулос журналістам.

Вибори відбудуться на шість місяців раніше завершення чотирирічних повноважень правоцентристського уряду партії "Нова Демократія", що перемогла на виборах у березні 2004 року.

На майбутніх виборах "Нова Демократія" боротиметься за перемогу з парламентською опозицією в особі лівоцентристської партії Загальногрецький соціалістичний рух (ПАСОК) на чолі з колишнім міністром закордонних справ Греції Йоргосом Папандреу.

Також мають шанс пройти до парламенту країни Комуністична партія Греції, ліва партія "Союз" і націоналістичний Народний православний заклик.

З моменту обрання у 2004 році прем'єр-міністр Костас Караманліс значно випереджав свого головного суперника Йоргоса Папандреу за популярністю. В опитуваннях громадської думки "Нова Демократія" також випереджає ПАСОК, але лише на 2-4 процентні пункти.

На думку місцевих спостерігачів, правоцентристський уряд, оголошуючи вибори на півроку раніше терміну, прагне зміцнити свою перевагу перед опозицією. Місячний термін для передвиборної кампанії недостатньо великий для того, щоб відбулися серйозні зміни в розстановці політичних сил.

Опозиція в особі соціалістів вважає свою перемогу цілком вірогідної. "Ми скоро перевернемо нову сторінку в історії Греції," - заявив глава ПАСОК Йоргос Папандреу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: