У ґрунті біля АЕС "Фукусіма-1" виявили плутоній

Ситуація на аварійній АЕС "Фукусіма-1" в Японії досі далека від стабільної. Сліди плутонію виявлені у різних місцях в околицях станції.

У ґрунті в околицях аварійної АЕС "Фукусіма-1" в Японії знайшли сліди радіоактивного металу плутонію, повідомили представники компанії-оператора станції TEPCO.

Плутоній виявлено у п'яти різних місцях. Концентрація цієї хімічної речовини різна, але, за словами фахівців, не становить загрози для людини. У TEPCO уточнили, що проби землі, в якій було знайдено плутоній, взяли минулого тижня.

Ситуація на "Фукусіма-1" досі далека від стабільної. Раніше повідомлялося, що в другому реакторі сталося часткове розплавлення паливних стрижнів. На думку атомників, саме це стало причиною підвищення рівня радіації у воді, яка скупчилася всередині енергоблоку.

TEPCO офіційно звернулася за допомогою в ліквідації надзвичайної ситуації на АЕС до Франції. Міністр промисловості Франції Ерік Бессон оцінив ситуацію на "Фукусіма-1" як критичну.

Причиною витоків радіації зі станції стала серія аварій на енергоблоках, викликаних потужним землетрусом і цунамі 11 березня. Збої в системах охолодження призвели до початку процесу плавлення паливних стрижнів.

Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення у низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, у повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах харчування (зокрема в овочах і молоці).

Читайте також:

На "Фукусімі" пробита оболонка реактора, ядерне паливо розплавилося

Викиди "Фукусіма" склали 50% від чорнобильських

Японців закликали відселятися з району "Фукусіми": їжу їм вже не постачають

Експерти про японську "Фукусіму": збувається найгірший сценарій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: