У Грузії 9 російських шпигунів отримали від 11 до 14 років в'язниці

МВС Грузії ще в листопаді 2010 року повідомило, що в ході операції "Енвер" були виявлені люди, які співпрацюють зі спецслужбами РФ. Москва назвала це "пропагандистським трюком".

Дев'ять осіб, обвинувачених в Грузії в шпигунстві на користь Росії, були засуджені до термінів позбавлення волі від 11 до 14 років.

МВС Грузії в листопаді 2010 року повідомило, що в ході операції під назвою "Енвер" були виявлені десятки людей, які співпрацюють зі спецслужбами Росії. У результаті чотирирічної роботи правоохоронців було затримано 15 осіб. Двоє були звільнені після укладення процесуальної угоди, а 13 осіб перебувають під вартою.

Серед затриманих четверо громадян РФ - Армен Геворкян, Рубен Шикоян, Петре Деврішадзе та Юрій Скрильніков.

МЗС РФ назвав заяви Тбілісі про розкриття шпигунської мережі "пропагандистським трюком".

Пізніше справи дев'ятьох осіб були виділені з загальної справи.

"Суд визнав, що підсудних у невстановлений слідством час переманили співробітники ГРУ Генштабу РФ, які перебували з ними на агентурному зв'язку і за завданням яких ті добували, збирали і систематично передавали їм відомості, що містять державну таємницю" , - заявив суд міста Батумі.

За даними суду, шестеро з дев'яти були визнані винними за статтею 314 КК Грузії - шпигунство.

Зокрема, до 11 років позбавлення волі були засуджені двоє громадян Росії - генеральний директор філії компанії "Сейболт" у Грузії Армен Геворкян, який за твердженням МВС, передавав російському ГРУ секретну інформацію про оперативну співпрацю Збройних сил Грузії та інших країн, а також заступник гендиректора філії Рубен Шикоян, якого звинуватили в передачі ГРУ інформації про договори, укладені Міноборони Грузії з різними компаніями.

Крім того, до 11 років засуджено троє льотчиків - Давид Месхідзе, який звинувачувався в передачі ГРУ інформації про проведені у ЗС Грузії навчання та інспекції, Таріел Абашидзе (звинувачувався в передачі інформації про робочий режим особливо захищених військових і цивільних об'єктів), Гоча Діасамідзе (звинувачувався в передачі ГРУ інформації про рівень бойової та оперативної підготовки ЗС Грузії) а також моряк, радіоспеціаліст Едуард Абдулаєв, який передавав ГРУ інформацію про військовий зв'язок та радіопозивні.

Льотчика Гелу Каабадзе, який передавав ГРУ інформацію про чисельність особового складу ЗС Грузії, озброєння, військову техніку і кількості транспорту, суд засудив до 13,5 років позбавлення волі.

Громадянин Росії Юрій Скрильніков, який організовував на території Грузії зустрічі осіб, які мають таємний зв'язок з ГРУ, і вивіз секретної інформації, засуджений до 14 років позбавлення волі. Ця ж міра покарання була обрана для Руслана Галогре, який звинувачувався у спостереженні за конкретними особами за завданням ГРУ.

З бізнесменом Петром Деврішадзе і льотчиком Габріелем Усталішвілі раніше була укладена процесуальна угода і вони отримали умовне ув'язнення. Процесуальна угода укладається з обвинуваченим у випадку, якщо людина визнає провину і погоджується на співпрацю зі слідством.

Деврішадзе, за даними правоохоронців, за завданням ГРУ стежив за конкретними особами, а Усталішвілі передавав інформацію про військову готовність Грузії і мобілізаційні ресурси.

Ще двом підсудним, імена яких не уточнюються, оскільки їхня справа проходила окремо, було знято звинувачення в шпигунстві і вони були засуджені до ув'язнення за іншою статтею.

Інформація ще про двох затриманих, які проходять по справі, не повідомляється.

Нагадаємо, днями у Грузії спалахнув новий шпигунський скандал. Грузинські контррозвідники затримали кількох співробітників міжнародних ЗМІ, а також фоторепортера МЗС Грузії і особистого фотографа Саакашвілі. Затримані підозрюються у шпигунстві.

Читайте також:

Прокурора у справі про катастрофу літака Качинського запідозрили у шпигунстві

Екс-співробітник ЦРУ засуджений за шпигунство на користь Росії

Російська шпигунка, яка у США була домогосподаркою, влаштувалася на роботу в "Транснефть"

Влада Сирії звинуватила школярку в шпигунстві на користь США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: