У Грузії депутати почали збір підписів за імпічмент Саакашвілі

До таких рішучих дій депутатів підштовхнула доповідь комісії Євросоюзу, у якій визнали Саакашвілі винним у початку війни в Південній Осетії.

У парламенті Грузії закликають почати процедуру імпічменту президента Михайла Саакашвілі. Представник Республіканської партії, член опозиційної фракції "Сильна Грузія" Карло Копаліані на прес-конференції в п'ятницю заявив, що доповідь комісії Євросоюзу, в якій Саакашвілі визнали винним у початку війни в Південній Осетії, дозволяє почати таку процедуру.

За словами депутата, доповідь показала, що "король голий, а хто його намагається прикрити після цього, вони - фігові листки". Копаліані закликав Саакашвілі добровільно піти у відставку.

За законом документ про імпічмент повинні підписати не менше третини з 150 депутатів парламенту. Тільки в цьому випадку він потім передається на розгляд Верховного та Конституційного судів Грузії. Напередодні рух Левана Гачечиладзе "Захисти Грузію" почало кампанію з "відмежування від президента Грузії Михайла Саакашвілі".

Як повідомлялося раніше, в доповіді комісія ЄС, визнала, що влада Грузії винна в розв'язанні активних військових дій, в масовій широкомасштабній військовій операції в Цхінвалі і використанні заборонених видів зброї. Крім того, режим Саакашвілі звинуватили в обстрілі і знищенні невійськових об'єктів і нападі на військових миротворчої місії ООН.

Минулого тижня опозиція, у якої вже давно йде відкрита війна з президентом, зажадала визнати Саакашвілі військовим злочинцем і віддати його під трибунал. Як заявили в Лейбористській партії Грузії, якщо Саакашвілі вчасно не знешкодити, він створить загрозу всьому регіону.

Партія також заявила про свій намір звернутися до офіційного Брюсселю та Вашингтону негайно розпочати розслідування щодо дій лідера Грузії. Раніше лейбористи вимагали, щоб Саакашвілі подав у відставку сам. Консервативна партія піднімала питання про залучення президента до кримінальної відповідальності і початку процедури імпічменту.

Саакашвілі кілька разів заявляв, що не збирається йти у відставку до закінчення терміну своїх повноважень - до 2013 року. Активну підтримку Саакашвілі продовжують надавати США.

Що стосується реакції президента на доповідь комісії ЄС, то спочатку він назвав його "дипломатичною перемогою Грузії", а потім звинуватив комісію в перевищенні повноважень. На думку Саакашвілі, у функції комісії не входило робити висновки, але вона це зробила. Як сказав лідер Грузії, зовсім не потрібно багато знати для того, щоб дати "вірну оцінку вторгнення на територію добре озброєним десантним військам іншої країни, яка протягом багатьох років погрожує тобі війною".

Читайте також:

Саакашвілі не шкодує про напад на Південну Осетію

Таємна доповідь комісії ЄС: війну в Південній Осетії розпочала Грузія

НАТО: незалежні Південна Осетія і Абхазія - це провал

Південна Осетія вимагає міжнародного трибуналу над Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: