У Грузії новий прем'єр

Саакашвілі за годину після скасування НС у Грузії поміняв уряд.

Президент Грузії Михаїл Саакшвілі менш ніж за годину після скасування в країні надзвичайного стану, що діяв з 7 листопада, повідомив про зміну глави уряду.

Саакашвілі після позачергового засідання уряду Грузії заявив, що прийняв відставку з поста прем'єра Зураба Ногаїделі та запропонував на пост глави уряду Володимира (Ладо) Гургенідзе, який зараз очолює наглядову раду Банку Грузії.

Гургенідзе 37 років. Він закінчив Тбіліський державний університет і Middlebury College, працював у різних банківських і фінансових організаціях Європи. У 2004 році Гургенідзе став генеральним директором Банку Грузії, а з травня 2006 року очолює Наглядову раду Банку. Одночасно він займає посаду голови Наглядової ради Galt & Taggart Securities і Galt & Taggart Capital, є членом Наглядової Ради Грузинської фондової біржі.

Ногаїделі очолював уряд Грузії з лютого 2005 року, після трагічної загибелі прем'єра Зураба Жванія. У відставку він подав через стан здоров'я, повідомив глава парламентського комітету з юридичних питань Льован Бежашвілі. Весною 2007 років Ногаїделі у США зробили складну операцію на серці. Лікарі не рекомендували главі уряду перевтомлюватися.

Президент, якого опозиція критикувала за неефективне рішення економічних проблем, заявив, що Грузії треба активніше продовжувати реформи.

Саакашвілі розповів, що рішення запропонувати Ладо Гургенідзе на пост прем'єр-міністра країни він прийняв разом з Ногаїделі.

"Хочу сказати, що діяльність Зураба Ногаїделі на посту прем'єра була успішною. Після того, як Зураб Ногаїделі вирішив піти з займаного ним посту, ми ухвалили рішення представити на пост голови уряду кандидатуру Ладо Гургенідзе," - сказав Саакашвілі на брифінгу після засідання уряду.

"Гургенідзе разом з новим складом уряду протягом найближчих годин буде представлений на затвердження парламенту, і сподіваюся, найвищий законодавчий орган країни затвердить його найближчими днями новим прем'єр-міністром Грузії," - сказав Саакашвілі.

Саакашвілі, який має намір знову балотуватися в президенти Грузії на позачергових виборах, призначених на 5 січня, пообіцяв жителям Грузії розв'язати багато соціальних проблем.

"Ми дали завдання новому прем'єр-міністру в найближчий період забезпечити поетапне подвоєння пенсій у Грузії, різке зростання зарплат педагогів і соціальної допомоги, різке розширення програм із працевлаштування та ще ширше інформування населення про результати наші реформ," - сказав Саакашвілі.

"Це дуже важливо для того, щоб наші реформи прийняли активніший характер і щоб ми ще швидші продовжили розвиток нашої країни," - сказав Саакашвілі, який сам 22 листопада полишає пост президента у зв'язку з участю у виборах.

Кандидат у прем'єри Володимир Гургенідзе висловив готовність вирішувати ті соціальні проблеми, про які згадав Саакашвілі.

"Послання народу прийняте і відтепер більший акцент у роботі уряду буде зроблений на соціальні проекти," - завірив Гургенідзе.

"Головним своїм завданням у разі затвердження мене на пост прем'єра бачу в тому, щоб налагодити діалог і сформувати консенсус між соціально незахищеними верствами населення і трьома найважливішими групами осіб," - повідомив кандидат у прем'єри.

За його словами, це грузинський бізнес, інвестори і грузинська діаспора за кордоном.

"Саме на цій групі заснований економічний прогрес Грузії останніх чотирьох років," - вважає Гургенідзе.

Тим часом на формування нового кабінету у Саакашвілі залишається лише шість днів. За законом Саакашвілі має піти у відставку з поста президента Грузії з 22 листопада, за 45 днів до президентських виборів.

В даний час уряд Грузії складається з прем'єр-міністра, 13 міністрів і чотирьох державних міністрів.

Президенту дається сім днів для того, щоб представити нового кандидата. Кандидат на посаду прем'єра в 10-денний термін, за узгодженням із президентом Грузії, підбирає кандидатури членів уряду.

Парламент у тижневий термін після представлення президентом Грузії складу уряду розглядає та проводить голосування по довірі новому складу уряду та урядовій програмі.

Дострокові президентські вибори Михайло Саакашвілі призначив після розгону 7 листопада багатотисячного мітингу опозиції, яка вимагала проведення парламентських виборів навесні 2008 років, як це планувалося до внесення поправок в Конституцію, згідно яким вибори парламенту і президента повинні були пройти одночасно наприкінці наступного року. Опозиція вимагає також зміни принципу проведення виборів по мажоритарній системі, зміни принципу комплектації виборчих адміністрацій і звільнення "політв'язнів". При цьому представники опозиції підкреслювали, що виступають категорично проти зміни влади в Грузії насильницьким шляхом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: