У Грузії оголосили результати екзит-полів парламентських виборів

До парламенту можуть пройти дві-три партії.

У Грузії завершилися парламентські вибори. Результати двох екзит-полів показують, що 5-відсотковий бар'єр точно подолали дві партії, ще одна – під питанням.

Зокрема, відповідно до даних екзит-полу компанії TNS, перемогу здобула провладна партія "Грузинська весна" (53,8%), пов'язана з екс-прем'єром Грузії та мільярдером Бідзиною Іванішвілі. На другому місці – "Єдиний національний рух" – 19%. Цю партію свого часу створив екс-президент Грузії та нинішній голова Одеської облдержадміністрації Міхаїл Саакашвілі. Решта партій, за даними TNS, не подолали 5-відсотковий прохідний бар'єр. Про це пише "Грузія Online".

Компанія GFK також оголосила результати екзит-полу. Цифри хоч і різняться, проте перші два місця залишаються такими ж, як і в TNS. "Грузинська мрія" набрала 39,9%, "Єдиний національний рух" – 32,74%. Водночас GFK стверджує, що в парламент також проходить третя партія – "Альянс патріотів" – 5,76%. Нагадаємо, дані GFK були найбільш точними під час виборів 2012 року в Грузії.

екзит-пол виборів у Грузії
Грузія online

За даними Центральної виборчої комісії, явка виборців  склала 51,63%. Окружні виборчі комісії отримали 81 скаргу, більшість процедурних проблем усунули, запевняють у ЦВК.

Зазначимо, що вранці на 48-й дільниці в селі Кізіладжгло, що розташоване біля міста Марнеулі на півдні Грузії, сталася масова бійка на виборчій дільниці за участю близько 200 прихильників партії "Грузинська мрія", блоку Паати Бурчуладзе та "Єдиного національного руху".

У цьому населеному пункті більшість виборців складають азербайджанці. Уранці на дільниці були спроби фальсифікації (замість виборців уже хтось отримав бюлетені, у списках стояли сфальсифіковані підписи), через що й виникла напруга. Про це повідомляє телеканал "Руставі-2". Під час конфлікту кидалися камінням, билися кулаками, розтрощили вікно на дільниці. Щонайменше двоє осіб отримати травми. У село одразу ж спрямували додаткові підрозділи правоохоронців, які й утихомирили натовп.

Лідери опозиції звинувачують у бійках та фальсифікаціях провладну "Грузинську весну".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: