У Грузії почався другий тур президентських виборів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На них змагатимуться представники провладної та опозиційної партії.

У Грузії в середу, 28 листопада, розпочалося голосування на другому турі президентських виборів.

Громадяни країни обирають між двома кандидатами: Саломе Зурабішвілі, яку підтримує керівна партія "Грузинська мрія", та Гріголом Вашадзе - представником опозиційного "Єдиного національного руху", до якого належить також екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.

Перший тур виборів відбувся 28 жовтня, але не виявив переможця, оскільки жоден з 25 кандидатів не здобув понад 50 відсотків голосів. Найбільше голосів отримали Зурабішвілі (38,6%) та Вашадзе (36,7%).

На вибори прибули також і семеро українських народних депутатів як міжнародні спостерігачі, які одразу заявили про порушення у процедурі проведення.

"День виборів. Агітація заборонена. Але борди та постери з провладним кандидатом - повсюди. Щодо іншої сторони - винятково негативна агітація", - написав на своїй сторінці у Facebook нардеп Віктор Чумак.

День виборів. Агітація заборонена. Але борди та постери з провладним кандидатом - повсюди. Щодо іншої сторони - виключно негативна агітація.

Опубліковано Віктором Чумаком Середа, 28 листопад 2018 р.

За даними центральної виборчої комісії Грузії, на виборах зможуть проголосувати 3,5 мільйона виборців. Загалом відкрилися 3703 виборчі дільниці, зокрема 55 - у 30 країнах світу. Вибори вже відбулися на двох дільницях в Афганістані, де перебувають понад 800 грузинських військовослужбовців.

ВідеоУ Грузії востаннє прямим голосуванням обирали президента

Після інавгурації в країні набере чинності нова Конституція і президента обиратимуть не громадяни, а спеціальна колегія. На нинішніх виборах у лідери вибилися двоє - кандидатка від керівної партії та соратниця чинного президента Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиціонер Григол Вашадзе. 

У Грузії востаннє прямим голосуванням обирали президента

Вибір редакції