Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Грузії скасували заборону на коноплі згідно з конституційним правом на розвиток особистості

Рішення оформив конституційний суд країни.

Конституційний суд Грузії скасував кримінальне покарання за вживання марихуани. Тим самим було задоволено позов однієї з місцевих партій, яка оскаржила норму кримінального законодавства щодо тюремного ув’язнення за такі дії.

Відтепер вживання цієї речовини не вважатиметься кримінальним злочином і не підпадатиме під статтю про незаконні виготовлення, придбання, зберігання в невеликих обсягах для особистого користування або незаконне споживання без призначення лікаря наркотичних засобів, їх аналогів або прекурсорів. Базою такого рішення визначено невідповідність заборони 16-й статті конституції Грузії, згідно з якою "кожен має право вільного розвитку своєї особистості". Суд зазначив, що "право людини самостійно вибирати форму відпочинку та здійснювати відповідну активність, в тому числі, вживати марихуану, є сферою, захищеною особистою автономією людини".

ВідеоВ Ізраїлі за споживання марихуани не садитимуть за ґрати

Також суд зазначив, що сторона відповідача не змогла надати суду докази, засновані на наукових дослідженнях або життєвому досвіді, на підставі яких суд зміг би зробити висновок, що вплив марихуани або стан абстиненції створює збільшену загрозу вчинення злочину або порушення громадського порядку. Суд також зазначив, що відповідачі не змогли надати суду докази, що марихуана за своїми біологічними або хімічними властивостями викликає формування потреби використовувати інші наркотичні засоби. У Грузії вже назвали цей вердикт історичним. Водночас, згідно з чинним законодавством, зберігання марихуани вагою понад 70 грамів усе ще передбачає покарання у формі обмеження волі.

Як уже повідомлялося, Канада може дозволити лікарям виписувати наркозалежним пацієнтам героїн. Про це розповіла міністр охорони здоров'я Канади Жінет Петіпа Тейлор. Такий крок має допомогти знизити смертність серед канадців від прийняття неякісних наркотиків, вважають урядовці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції