У Грузії сьогодні тихо

Обстановка в Тбілісі після шести днів мітингів опозиції, які напередодні вилилися в протистояння з поліцією, потроху стабілізується.

Обстановка в Тбілісі після шести днів мітингів опозиції, які напередодні вилилися в протистояння з поліцією, потроху стабілізується.

Як передає кореспондент агенції "РИА Новости", вулиці напівпорожні, в центральній частині грузинської столиці не їздять автобуси. Центр Тбілісі починаючи з ранку 8 листопада контролює поліція і спецназ. Весь проспект Руставелі закрито для автомобільного руху і заполонено армійськими підрозділами. Військовики оточили парламент Грузії. Всі провулки, що виходять на головну магістраль міста, загороджено військовими машинами. Тимчасово, до повної стабілізації обстановки, скасовано заняття в школах і вищих учбових закладах міста.

Рівно 90 років опісля після Жовтневої революції 1917 року в Тбілісі знову стала актуальною революційна лексика - маніфестації, сутички з поліцією, охорона телеграфу, декрет.

Пізно ввечері в середу після розгону поліцією багатотисячного мітингу опозиції президент Грузії Михайло Саакашвілі запровадив у країні надзвичайний стан. Декрет запроваджує тимчасові обмеження на проведення демонстрацій і маніфестацій, а також на заклики в ЗМІ до насильства, організації безладів і повалення влади з застосуванням сили.

Згідно з конституцією Грузії, президент має право запроваджувати режим надзвичайного стану "під час війни або масових заворушень, в разі зазіхання на територіальну цілісність країни, в разі військового перевороту або збройного повстання... або в інших випадках, коли органи державної влади позбавлені можливості нормально здійснювати свої повноваження".
Протягом дня очікують додаткової інформації з рекомендаціями для друкованих і електронних ЗМІ.

Відповідно до Конституції Грузії, після оголошення надзвичайного положення президент країни повинен не пізніше 48 годин з моменту ухвалення декрету внести це рішення на затвердження до парламенту. Указ уже надійшов до вищого законодавчого органу Грузії.
Одночасно з ним до парламенту було внесено декрет, що обмежує дію статті Конституції Грузії, яка стосується свободи слова та заборони цензури, а також права на проведення зборів. Очікується, що грузинський парламент розгляне це питання у четвер.

Проте в разі збереження спокою в Грузії дія надзвичайного положення може протривати тільки два дні, сказав в інтерв'ю Громадському телебаченню Грузії віце-спікер парламенту Михаїл Мачаваріані.

У парламенті повідомили, що для затвердження цих документів необхідна більшість від повного складу вищого законодавчого органу країни - 118 голосів. У пропрезидентської більшості в парламенті 150 депутатських мандатів з 235.

В указі президента Грузії про оголошення надзвичайного стану на території всієї Грузії йдеться, що ситуація в Грузії вкрай загострилася.

"Має місце явна спроба повалення державного керівництва, непокора законним вимогам представників правоохоронних структур і силовий спротив їм, що набув масового характеру. Виходячи з ситуації, що склалася, з метою уникнення дестабілізації та заворушень, а також відновлення правопорядку, ефективного здійснення необхідних заходів... президент Грузії оголошує надзвичайний стан "на всій території Грузії".

Президент доручив МЗС Грузії негайно повідомити про оголошення надзвичайного стану генеральному секретареві Організації Об'єднаних Націй, генеральному секретареві Ради Європи, а також керівникам інших відповідних організацій і дипломатичних місій, акредитованих у Грузії.

"Указ задіювати з моменту оприлюднення", - ідеться в документі.

Стаття 25 Конституції Грузії визначає право на свободу зборів "всіх, окрім осіб, що знаходяться на службі в Збройних Силах, поліції та службі безпеки". "Влада може перервати збори або маніфестацію тільки в разі, якщо вони набувають протизаконного характеру", - йдеться в статті.

Три російські дипломати, яких напередодні МЗС Грузії оголосив персонами нон ґрата, залишать Тбілісі, щойно зберуть особисті речі. Саакашвілі напередодні звинуватив Росію в причетності до виступів грузинської опозиції і оголосив про висилку кількох російських дипломатів.

ВідеоУ Грузії сьогодні тихо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: