У Грузії відреагували на посунення Росією "кордону" на півкілометра

Влада вкрай занепокоєна останніми процесами на лінії окупації Цхінвальського регіону.

МЗС Грузії засуджує незаконне встановлення так званого прикордонного знаку в районі села Бершуєті Горійського району.

Про це повідомляє "Новости-Грузия".

Через таке посунення "кордону" сільськогосподарські землі кількох місцевих фермерів опинилися по той бік лінії окупації.

"Подія стала продовженням незаконного процесу т.з. бордерізації, яка не лише обмежує фундаментальні права місцевих жителів, але і завдає значної шкоди безпеці на місці, а також заважає зусиллям Грузії врегулювати конфлікт мирним шляхом", - йдеться в заяві грузинського відомства.

МЗС Грузії вважає, що подія "ще раз указує на необхідність створення міжнародних механізмів безпеки і механізмів моніторингу прав людини на місцях".

Зазначається, що Росія продовжує грубо порушувати принципи міжнародного права і свої зобов'язання, взяті відповідно до угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

"Міністерство закордонних справ Грузії закликає міжнародне співтовариство належним чином оцінити ситуацію на окупованій території Грузії і вжити відповідних заходів щодо припинення незаконних дій Росії", - сказано в заяві.

Тим часом представники Місії спостерігачів Європейського Союзу (МСЄС) в Грузії після появи у ЗМІ інформації про встановлення нового "зеленого знаку" в безпосередній близькості від Бершуєті вирушили туди.

За даними МСЄС, лінія окупації поблизу Бершуєті дійсно була пересунута, але не минулого тижня, а в червні.

Нагадаємо, Росія посунула "кордон" на окупованій території в Грузії ще на півкілометра. Зокрема, РФ встановила так званий ще один кордон в Абхазії на околиці сіл Бершуети та Собісі, де розташовані земельні ділянки мешканців, змістивши лінію на півкілометра. Про це повідомляє "Грузія Online".

Так, як заявив представник глави управи Горійського муніципалітету Давид Церцвадзе, росіяни встановили зелений банер, пересунувши старий "кордон" ще на 500 метрів далі. 

ВідеоОкупація за 20 км від столиці: як Грузію нашпигували російськими військовими

Залиште свій коментар