У Грузії заарештовані ізраїльські бізнесмени за спробу дати хабар

Ізраїльські бізнесмени Зєев Френкель і Роні Фукс були схоплені в одному з ресторанів Батумі, де вони зустрічалися з високопоставленим чиновником.

У Грузії затримано двох ізраїльських бізнесменів при спробі дати хабар заступнику міністра фінансів Грузії Автанділу Хараїдзе.

Голова компанії Nirrnetco (Overseas) LTD Зєев Френкель і почесний консул Туреччини в Ейлаті Роні Фукс, який займається бізнесом у сфері енергоносіїв та інфраструктури, були схоплені в одному з ресторанів Батумі, де вони зустрічалися з високопоставленим чиновником.

Вони пропонували заступник міністра сім мільйонів доларів в обмін на відмову від спроби опротестувати рішення міжнародного арбітражу, згідно з яким Грузія зобов'язана виплатити компанії Фукса 100 млн доларів, передає радіостанція "Коль Ісраель".

Компанія "Тремекс", інтереси якої представляють бізнесмени, була зареєстрована в офшорній зоні. У 1991 році вона отримала ексклюзивне право на видобуток газу і нафти в Грузії, а в 1995 році у компанії відібрали це право, і воно було передано Корпорації нафти і газу Грузії, повідомляє агентство GHN.

Грузинські ЗМІ зазначають, що мова, можливо, йде про випадок найбільшої корупції в історії сучасної Грузії. Однак деякі піддають інформацію сумніву. Зокрема, заступник міністра фінансів навряд чи міг вплинути на рішення про подачу апеляції, а сам факт подання такої апеляції, на перший погляд, не обіцяє Грузії особливих перспектив.

Ім'я Зєев Френкеля неодноразово спливало в грузинських ЗМІ. П'ять років тому повідомлялося, що він має намір здійснити в Грузії кілька інвестиційних проектів. Зокрема, мова йшла про створення підприємства з виробництва ламінованих алюмінієвих труб PexalGe, виробництва сонячних батарей, комплектуючих деталей автомобілів, а також у будівельному бізнесі.

Роні Фукс має широкі зв'язки в ізраїльських політичних колах, вважається людиною з близького оточення президента країни Шимона Переса і екс-спікера Кнесету Далії Іцик.

До спробі дати хабар був також причетний партнер бізнесменів - що знаходиться за кордоном, Іванос Кардосопулос, заявив перший заступник головного прокурора Грузії Давид Сакварелідзе.

Читайте також:

Син екс-президента Грузії готовий зізнатися у вбивстві по ТБ

Співробітник Держдепу США вимагав хабара за контракти в Іраку

Українці борються з корупцією вдвічі краще, ніж росіяни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: