У Грузії зафіксовано перший у цьому сезоні випадок свинячого грипу

У мешканки Тбілісі зафіксували перший випадок свинячого грипу в цьому сезоні. Проте, за словами медиків, небезпеки тотального поширення цього вірусу немає.

У Грузії зафіксовано перший у цьому сезоні випадок свинячого грипу H1N1. У 27-річної мешканки Тбілісі цей діагноз вже підтверджений лабораторним шляхом. Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я Грузії

У той же час у Національному центрі контролю захворювань, коментуючи цей факт, заявили, що небезпеки тотального поширення цього вірусу немає, і захворювання буде носити "виключно сезонний характер".

"Міністерство охорони здоров'я та його система профілактичного та загального лікування повністю підготовлені для проведення будь-яких заходів, необхідних для оперативного та ефективного реагування на кожен випадок захворювань", - підкреслив заступник керівника Національного центру контролю захворювань Шота Цанава.

Як повідомлялося раніше, російські медики отримали дані про появу у світі нової мутації свинячого грипу  H3N2. Він складається з трьох шматочків колишніх вірусів. Але він інший по генетичній структурі.

Перший випадок нового грипу зафіксовано у семимісячної дитини в США в Іллінойсі, другий - у 46-річного чоловіка в Пенсільванії.

Нагадаємо, вірус "свинячого грипу" був виявлений наприкінці березня 2009 року в Мексиці, США і Канаді, де були зареєстровані перші випадки захворювання, які призвели до смерті хворих.

У квітні того ж року ВООЗ оголосила пандемію свинячого грипу, поступово піднімаючи рівень загрози. Тоді негайно було вжито заходів щодо глобальної вакцинації проти вірусу.

10 серпня 2010 року ВООЗ оголосила про завершення пандемії А/H1N1. Водночас Рада Європи назвала свинячий грип аферою століття. За даними доповіді ПАРЄ, кількість підтверджених жертв A/H1N1 по всьому світу виявилася навіть меншою, ніж при звичайних сезонних епідеміях грипу. А викликана ВООЗ паніка призвела до перезавантаження лікарень і розбазарювання коштів з держбюджетів.

Варто також зауважити, що у Європі були зареєстровані 22 випадки захворювання синдромом нарколепсії-катаплексіі у людей, які зазнали вакцинації від "свинячого "грипу. Це маловивчене і дуже рідкісне хронічне неврологічне захворювання, яке вражає приблизно 20-30 людей зі 100 тисяч.

Читайте також: 

Свинячий грип зазнав мутації: в США виявлений новий вірус H3N2

Лікарі: епідемія грипу в Україні почнеться у грудні

Епідемії свинячого грипу цієї зими не буде

МОЗ лікуватиме українців старим "Таміфлю": шкода викидати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: