У Грузії започатковують свята, приурочені війнам з Росією

Кожний виступ грузинських князів проти Російської імперії буде відзначатися в Грузії як святковий день. Прада, навряд чи ці дні будуть неробочими.

Всі дати виступу грузинських князів проти Російської імперії за всю історію стосунків між двома країнами мають бути зафіксовані як державні свята, - з такою ініціативою виступає депутат парламенту Грузії від пропрезидентської більшості Нугзар Циклаурі.

"Війна між Грузією і Росією почалася багато століть тому, з того дня, коли Росії удалося скасувати грузинську державність", - заявив Циклаурі журналістам.

На засіданні парламенту минулого тижня, присвяченому річниці початку серпневої війни, він представив історичну довідку по виступах грузинських князів проти Російської імперії.

"Тим, хто передбачає поразку Грузії, ми всі повинні заявити, що є частиною цієї великої, історичної боротьби", - заявив Циклаурі.

Він заявив, що грузинська громадськість должа бути ознайомлена із з цими датами і подіями, і вони повинні святкуватися в країні, "аби всі знали, що рух протистояння ніколи не припинявся".

Спікер парламенту Грузії Давид Бакрадзе, підтримавши ініціативу, пообіцяв звернутися до прездиента для визначення форми святкування пам'ятних дат.

"Дуже важливо, аби сторінки історії, які приховувалися впродовж російської, а потім і радянської імперій, були винесені на поверхню і всім тим людям, які впродовж останніх двох століть боролися за незалежність Грузії, надали гідну шану. Тому я звернуся до президента з тим, аби була придумана форма, в якій ми відзначатимемо ці дні і вшануємопам'ять всіх тих людей, які боролися за свободу Грузії", - заявив Бакрадзе. Одночасно він відзначив, що необов'язково, аби ці дні були оголошені неробочими.

Один з лідерів пропрезидентської більшості Зураб Мелікишвілі заявив, що "до тих пір, поки останній російський солдат стоятиме на грузинській землі, Росія буде ворогом Грузії".

Глава парламентського комітету за освітою, науці і культурі Габашвілі заявив, що "Росія ніколи не зможе перемогти Грузію".

За його словами, "світ бачив великих завойовників, таких як Помпей, Тамерлан, Шах-Абаз та інші, з якими керівництву Росії не порівнятися".

"Росія - один з епізодів, який зникне і забере з собою тимчасові утворення – незалежні Абхазію і Південну Осетію, оскільки зникли Імеретінська губернія, Батумський округ, як зникли всі інші тимчасові утворення, і залишилася єдина, нероздільна, сильна Грузія", - заявив Габашвілі, закликаючи політичні сили країни об'єднатися.

Читайте також:

Кокойти: Україна не здатна бути самостійною державою

У музеї геноциду осетин виставлена українська зброя

У Грузії палять російські прапори

Саакашвілі: Путін хоче мене вбити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: