У Грузії запропонували відзначати День окупації

Грузинський уряд запропонував парламенту ввести в країні День окупації та День пам'яті жертв тоталітарного режиму. Про яку конкретно окупацію йде мова - невідомо.

У Грузії запропонували відзначати День окупації і День пам'яті жертв тоталітарного режиму. З такою пропозицією виступив уряд республіки.

День окупації пропонується відзначати 25 лютого. Про яку конкретно окупацію йде мова, не уточнюється. Проте дата, очевидно, пов'язана з вторгненням радянських військ в Тбілісі (25 лютого 1921 року), за яким послідувало включення Грузії до складу СРСР.

День пам'яті жертв тоталітарного режиму планується відзначати 23 серпня.

На засіданні 21 червня це питання повинен затвердити парламент. Його внесли до порядку денного на прохання представника парламентської більшості Акакія Мінашвілі.

Чи можуть депутати змінити запропоновані урядом формулювання, невідомо.

Нещодавно стало також відомо, що в Горі (на "малій батьківщині" Йосипа Сталіна) планується встановити пам'ятник жертвам сталінських репресій і "російської окупації". Монумент буде розміщений на центральній площі, де раніше стояв пам'ятник радянському вождю (його в кінці червня перенесли на територію музею Сталіна, розташованого неподалік).

Нагадаємо, що у Молдові в.о. президента Міхай Гімпу оприлюднив указ, яким призначив 28 червня Днем радянської окупації. Проте пізніше Конституційний суд Молдови визнав неконституційним указ в.о. президента.

Читайте також:

Латвійські депутати пропонують саджати на три роки за підтримку тоталітарної агресії

Молдавський суд скасував День радянської окупації

Грузинські школярі навчатимуться за посібниками про російську окупацію

Суд дозволив відзначити захоплення Риги нацистами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: