У Грузії запроваджено надзвичайний стан

Президент Грузії запровадив надзвичайний стан по всій території країни терміном на 15 діб.

Президент Грузії запровадив надзвичайний стан по всій території країни терміном на 15 діб, повідомляє агенція "РИА Новости" з посиланням на міністра економічного розвитку Грузії Георгія Арвеладзе.

"На підставі наказу оформлено декрет, який встановлює режим надзвичайного стану", - сказав він.

За словами Арвеладзе, згідно з 73-ю й 46-ю статтями конституції Грузії, а також закону про надзвичайний стан, на всій території країни запроваджено обмеження для ЗМІ.

"Припинено право отримання й поширення інформації. Це стосується телекомпаній і радіостанцій, які на час дії надзвичайного стану, тобто протягом 15 днів, не виходитимуть в ефір. Це обмеження не стосується Громадського телебачення Грузії", - сказав Арвеладзе.

Міністр уточнив, що на час надзвичайного стану згідно з законом на всій території країни для громадян Грузії запроваджуються обмеження на проведення маніфестацій і демонстрацій. Також заборонено страйки.

"Оголошені заходи набирають чинності з моменту оприлюднення, а указ президента вже оприлюднено", - сказав Арвеладзе.

Усі ЗМІ одержать офіційне повідомлення. Розпорядження входить в силу з цього моменту, вказав міністр. 

Раніше було повідомлено, що президент Грузії видав декрет про запровадження в Тбілісі надзвичайного стану.

Згідно з конституцією Грузії, надзвичайний стан запроваджує президент, коли "під час війни або масових заворушень, при посяганні на територіальну цілісність країни, у разі військового перевороту або збройного повстання, екологічної катастрофи й епідемій, або в інших випадках, коли органи державної влади позбавлені можливості нормально здійснювати свої повноваження".

Згідно з конституцією, президент може оголошувати надзвичайний стан на всій території країни або в якій-небудь її частині, і не пізніше 48 годин з моменту ухвалення відповідного декрету вносить це рішення на затвердження до парламенту.

Під час надзвичайного стану президент, згідно з конституцією, видає декрети, що мають силу закону й діють до закінчення надзвичайного стану; вживає надзвичайних заходів.

Мер міста Тбілісі Гіоргій Угулава закликав мешканців столиці на час дії надзвичайного стану зберегти спокій.

"Це тимчасовий захід. Наше завдання полягає в тому, щоб у максимально стислі терміни завершилася дія надзвичайного стану й життя повернулося в звичне річище", - сказав Угулава на прес-конференції в середу ввечері. За його словами, "виклик і небезпека практично подолано".

"Напевно, після цього доведеться багато що переоцінити й упровадити в грузинську журналістику", - сказав мер Тбілісі.
Столичний градоначальник також повідомив про те, що з четверга жителі Тбілісі матимуть проблеми з пересуванням у місті.

"Це стосується деяких маршрутів автобусів і обмежень в станціях метро. Заборонено маніфестації й демонстрації на час надзвичайного стану", - сказав Угулава.

За заявою міністра охорони здоров'я, на 2 дні буде припинено навчання у школах і вузах Тбілісі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: