У Грузії засудили підривників меморіалу в Кутаїсі

Суд засудив директора компанії, що займалася підривом меморіалу в Кутаїсі, до чотирьох років в'язниці. Тоді в результаті вибуху загинула жінка з дитиною.

У Грузії завершився суд у справі про загибель людей при підриві пам'ятника в Кутаїсі.

Згідно з рішенням суду, представники компанії "Сакпеткмрецві" ("Грузвибухпром"), що займалася вибуховими роботами, засуджені до позбавлення волі.

Директор компанії Автанділ Дарсавелідзе отримав чотири роки в'язниці. Керівники тбіліського і кутаїського відділень Елгуджа Габададзе і Тенгіз Дарахвелидзе були засуджені відповідно до трьох років шести місяців і двох років в'язниці.

Всі вони були визнані винними в недотриманні правил безпеки, що спричинило за собою людські жертви.

Адвокат засуджених, як відзначає агентство, має намір оскаржити вирок.

Пам'ятник радянським солдатам в Кутаїсі був демонтований 19 грудня. Уламками, що розлетілися на велику відстань, вбило двох людей.

У прокуратурі це визнали наслідком недбалості співробітників компанії, якій було доручено демонтувати монумент (зокрема, в підривників провину ставилося те, що вони не встановили захисні огорожі на необхідній відстані і не повідомили про вибух місцевих жителів).

У той же час повідомлялося, що пам'ятник спочатку планувалося знести 21 грудня (в день приїзду до Кутаїсі президента Грузії Михайла Саакашвілі), однак з невідомих причин демонтаж було вирішено прискорити.

Адвокати засуджених співробітників "Сакпеткмрецві" стверджують, що їх підзахисні були проти того, щоб влаштовувати вибух раніше терміну, однак змушені були підкоритися такому собі "наказу".

Знесення пам'ятника грузинські влада пояснила необхідністю розчистити місце для нової будівлі парламенту. Частина монумента (скульптуру вершника) чиновники пообіцяли зберегти і перенести на інше місце.

Читайте також:

У Грузії знесли ще один пам'ятник радянським воїнам

У Москві відтворять меморіал Кутаїсі попри волю автора

Путін запропонував побудувати в Москві копію зруйнованого меморіалу в Кутаїсі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: