У Грузії завершились навчання НАТО

В навчаннях взяли участь більше тисячі військовослужбовців з 14 стран-членів і партнерів НАТО.

Грузинські війська
AFP
В навчаннях взяли участь більше тисячі військовослужбовців.
Військові навчання на базі Вазіані неподалік від Тбілісі розпочалися 6 травня і проходили у два етапи. Стадія Cooperative Longbow з 6 по 19 травня була присвячена вивченню штабних навичок НАТО і підвищенню сумісності країн-партнерів на рівні багатонаціональних бригад під час кризових ситуацій.

Головною метою другого, польового етапу навчань - Cooperative Lancer - "була підготовка військовослужбовців на рівні батальйонів". В цілому в навчаннях взяли участь більше тисячі військовослужбовців з 14 стран-членів і партнерів НАТО. Україна також брала участь у навчаннях НАТО. За даними Міноборони, до Грузії відправили п'ятьох штабних офіцерів українських Збройних сил.

Як пояснив офіційний представник штабу з проведення військових навчань полковник Ден Мулі, учасники навчань багатонаціональних сил миротворчого батальйону відпрацьовували контроль автомобілів на предмет виявлення в них вибухових пристроїв, а також обшуки затриманих осіб і евакуацію поранених. При цьому він зазначив, що "сьогоднішні навчання - це не тільки навчання грузинських військових, але й навчання військових багатонаціональних сил, що беруть участь у навчаннях".

Втім, для Тбілісі навчання мали скоріше політичне, ніж військове значення. Річ у тому, що категорично проти їх проведення виступала Росія. На думку РФ, НАТО таким чином "заохочує до подальших авантюр" керівництво Грузії на чолі з Михайлом Саакашвілі. Альянс подібні звинувачення відкидав, наполягаючи, що навчання не направлені ні проти Росії, ні проти Південної Осетії та Абхазії, що відкололися від Грузії.

Захід під егідою НАТО виявився не таким масштабним, як планувалося. В останню мить від участі в навчаннях відмовилися Вірменія, Казахстан, Латвія, Молдова, Сербія і Естонія.

А буквально за день до відкриття навчань збунтувався танковий батальйон грузинської армії, дислокований на базі в Мухровані. Офіційний Тбілісі тоді заявив, що однією з цілей бунтівників було якраз зірвати навчання НАТО.

В цілому навчання пройшли успішно, окрім нещасного випадку з канадським військовослужбовцем, який отримав поранення, коли в руках у нього вибухнула граната.

Як заявив на церемонії закриття навчань міністр оборони Давид Сихарулідзе, вони були "необхідним компонентом для виконання головної мети Грузії - євроатлантичної інтеграції". Напередодні базу Вазіані відвідав президент Михайло Саакашвілі, який подякував офіцерам країн Північноатлантичного альянсу "за підтримку зусиль Грузії з наближення до стандартів НАТО".

"У військовому плані це були звичайні навчання: відпрацьовувалися навички миротворчих операцій. Причому з акцентом на ситуацію, подібну до іракської, де близько 2 тисяч грузинських військовослужбовців виконували миротворчі функції, - заявив головний редактор незалежного військово-аналітичного журналу "Арсеналі" Іраклій Аладашвілі. - Але навчання важливі в політичному плані, оскільки НАТО, не дивлячись на протест Москви, підтримало Грузію".

Читайте також:

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

Грузія звинуватила Росію в порушенні кордону

Автомобіль протаранив барикади грузинських опозиціонерів

Російські прикордонники почали охорону кордону Абхазії з Грузією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: