У Гватемалі четверо солдатів отримали по шість тисяч років в'язниці

Четверо гватемальських солдат були визнані винними у 201 вбивстві, отримавши по 30 років за кожне з них. Загалом їх засудили до 6060 років позбавлення волі.

Суд Гватемали засудив чотирьох колишніх військовослужбовців до 6060 років в'язниці кожного з них за участь у масовій розправі над жителями села Лас Дос Еррес у 1982 році під час громадянської війни.

Солдати були визнані винними загалом у 201 вбивстві під час різанини, що сталася в 1982 році в селищі Дос Еррес на півночі Гватемали. Тоді спеціальний підрозділ армії, в який вони входили, влаштував "зачистку" серед жителів, які підозрювалися у зв'язках з партизанами лівого крила.

Троє солдатів отримали по 30 років за кожне вбивство, а також були засуджені за злочини проти людяності, отримавши покарання у вигляді 6060 років в'язниці. До терміну ув'язнення четвертого солдата суд додав ще шість років за крадіжку. Самі підсудні наполягали на своїй невинності.

Суд став одним з перших процесів в Гватемалі над особами, підозрюваними у злочинах під час громадянської війни. Родичі убитих жертв висловили сподівання, що винесений вердикт зможе служити прецедентом для подальших судів над військовими злочинцями.

У 2001 році тодішній президент Гватемали Альфонсо Портільо заявив, що відповідальність за бійню в Дос Еррес несе держава, і постановив виплатити сім'ям загиблих 1,8 мільйона доларів. Проте, тоді кримінальні процеси над учасниками подій не проводилися.

Громадянська війна в Гватемалі тривала з перервами з 1960 по 1996 рік. Основними протиборчими сторонами в ній були військові диктатори і партизанські рухи лівого толку, які правили країною. За весь час війни, за оцінками ООН, загинули і зникли безвісти понад 200 тисяч осіб.

Читайте також:

У США стратили "месника" за 11 вересня

В Ірані публічно повісили трьох ґвалтівників

У Китаї чиновника засудили до страти за хабарі

Мубараку загрожує смертна кара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: