"У хороший день вбиваю 10-12 псів": як у Камбоджі процвітає наджорстока та небезпечна торгівля собачим м’ясом

"У хороший день вбиваю 10-12 псів": як у Камбоджі процвітає наджорстока та небезпечна торгівля собачим м’ясом

Фото: Associated Press

На собачих бійнях панує антисанітарія, а правил безпеки там ніхто не дотримується.

Камбоджійські торговці собачим м'ясом топлять, душать і заколюють тисячі тварин на день у тіньовому, але великому бізнесі, який до того ж є травматичним та смертельно небезпечним для робітників.

Про це йдеться у матеріалі AFP.

Cобачатина досі поширена в декількох азіатських країнах від Китаю і Південної Кореї до В'єтнаму і немусульманських громадах в Індонезії. Зоозахисники кажуть, що її споживання скорочується там, де збільшується середній клас. Чим більше людей стають власниками домашніми тваринами, тим більш стигматизованим стає вживання в їжу собаки.

У Камбоджі натомість жорстока торгівля лише набирає обертів, йдеться у новому дослідженні. Бізнес, в який входять зокрема ловці собак, неліцензовані  бійні, та ресторани, що пропонують "спеціальне м'ясо", процвітає в регіоні.

За оцінками неурядової організації Four Paws, в Камбоджі щорічно вбивають від двох до трьох мільйонів собак, і в столиці країни Пномпені було виявлено понад 100 ресторанів з м'ясом собак. Навіть чиновники "шоковані" масштабами, кажуть там.

Один із працівників такого бізнесу розплакався, коли описував журналістам свою роботу, яка "переслідує його, коли він лягає спати" - він вбиває до шести собак на день, перерізаючи їм горло. Він пояснює, що якщо не буде робити цього, то не зможе прогодувати свою сім'ю.

Водночас дослідники говорять, що торгівля собачим м'ясом спричиняє кризу в галузі охорони здоров'я, оскільки "ловці" розвозять потенційно заражених тварин по всій країні.

У Камбоджі один з найвищих показників захворюваності на сказ в світі, і в більшості випадків зараження відбувається через укус собак. Ця торгівля також підриває зусилля з імунізації тварин, оскільки вбивають і щеплених псів. На собачих бійнях панує антисанітарія, а правил безпеки там ніхто не дотримується, адже держава їх не контролює.

"Мене вкусила собака, але мені не зробили щеплення, тому що, коли я повернувся, був уже пізній вечір", - розповів ще один робітник Прінг Тейт. Натомість 33-річний чоловік просто промив рану милом і лимонним соком.

Як зазначається, промислові бійні в країнах, що розвиваються, намагаються тримати на відстані робітників і тварин. Але торгівля собаками в Камбоджі – справа рук.

"У хороший день я вбиваю 10 або 12 псів", - каже працівник бійні Хун Хой. "Мені теж їх шкода, але я повинен їх задушити", - додає чоловік. Дехто вважає найкращим методом забою утоплення, адже тоді "не чутно криків тварин".

М'ясо та залишки тварин продають у ресторани, де з нього роблять закуски на грилі та супи. Постачальники собачого м’яса можуть заробляти від 750 до 1000 доларів в країні, де заробітна плата на швейних фабриках - менше 200 доларів.

Нагадаємо, у Південній Кореї жінка понад 20 років рятує собак від перетворення на делікатес. 61-річна кореянка Юнг Мунг Сук дала притулок близько 200 собакам. Через незадоволення сусідів вона була змушена змінити сім місць проживання.

У червні 2018-го суд Південної Кореї вперше постановив, що вбивство собак заради їжі – незаконне. За словами зоозахисників, незабаром це може зовсім викорінити вживання собак у їжу в країні.

Олімпіада у Південній Кореї. Чи легко знайти страву із собачатини

Олімпіада у Південній Кореї. Чи легко знайти страву із собачатини

Повʼязані теми:

Наступна публікація