У Хорватії пройшли вибори до парламенту

У Хорватії на виборах до парламенту з умовною перевагою в 3 мандати лідирує правляча партія. На другому місці - опозиційна політична сила.

У Хорватії за підсумками обробки 95% бюлетенів на виборах до Сабору (парламенту) як і раніше лідирує правляча партія Хорватський демократичний союз, а за нею слідує опозиційна Соціал-демократична партія, повідомляє виборчком країни.

За даними на 9:00 понеділка (10:00 за Києвом) СДП лідирує в шести територіальних виборчих округах із десяти, ХДС - у чотирьох. Проте в результаті ХДС одержує 60 мандатів у Саборі, а соціал-демократи - 57. За попередніми даними, ще сім партій можуть одержати від одного до семи місць у найвищому законодавчому органі країни.

Остаточні офіційні підсумки виборів до парламенту Хорватії Державна виборча комісія оголосить 5 грудня.

Парламентські вибори, що відбулись у неділю в Хорватії, - шості за рахунком з моменту виходу країни зі складу СФРЮ в 1991 році.

До парламенту Хорватії обираються 140 депутатів від 10 виборчих округів. Крім того, вісім мандатів одержують представники етнічних меншин, плюс від одного до десяти мандатів - представники хорватської діаспори. Число кандидатів від діаспори залежатиме, головним чином, від явки хорватських громадян, що проживають на території Боснії та Герцеговини.

До парламенту потрапляють ті політичні партії, блоки та списки незалежних депутатів, які наберуть більше 5% голосів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: