Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У храмі на території Польщі відзначили річницю народження українського композитора Вербицького

З народження автора мелодії українського гімну минуло 203 роки.

В українському селі Млини, яке тепер розташоване на території Польщі, відзначили 203-тю річницю від дня народження Михайла Вербицького. До могили композитора, автора мелодії українського гімну і греко-католицького священика поклали квіти і традиційно виконали всі, від першого до останнього, рядки головної пісні держави, йдеться у ТСН.16:45.

Українське село Млини по-справжньому оживає раз на рік -  4 березня, у день народження отця Михайла Вербицького. Саме тут народилася мелодія українського гімну, тут композитор похований і щороку сюди приїжджають тисячі українців щоб вшанувати його пам'ять.

Багато років могила отця Вербицького була занедбана, радянська влада не дозволяла українцям їздити сюди.

ВідеоУ селі Млини відзначили 203-ю річницю від дня народження Михайла Вербицького

Прогресивний бунтар, автор першого посібника гри на гітарі і автор мелодії українського гімну. До могили композитора і греко-католицького священика поклали квіти і традиційно виконали всі, від першого до останнього, рядки головної пісні держави.

У селі Млини відзначили 203-ю річницю від дня народження Михайла Вербицького

"І дідо розказував, і тато розказував, хто такий Вербицький, і якого ми роду, і ми то знали. Але казали - нікому не казати, і ми нікому не говорили", - каже праправнучка Михайла Вербицького Любов Вербицька.

Вперше могилу розчистили у 1990 році і відслужили тут панахиду, а через 15 років вдалося гідно вшанувати Вербицького – освяченням цього пантеону.

Михайло Вербицький був не типовим священиком. Його кілька разів відраховували з семінарії за порушення дисципліни. Він двічі одружувався з іноземками і двічі вдовів, сам виховував двох синів. Любив грати на гітарі, писав церковну і світську музику. У старовинному дерев'яному храмі була його остання парафія. Тут він служив 15 років.

Сьогодні храм належить римо-католикам. Їхній священик двічі на рік у день народження і смерті Вербицького дає ключі від храму українській громаді.

"З кожним роком тут щораз більше приїжджає вірних. Щораз більше молоді люди, і так як сьогодні видно, стільки прапорів синьо-жовтих, стільки молоді, видно цей патріотизм", - каже парох собору у Перемишлі Богдан Степан.

Коли народилася мелодія на слова Павла Чубинського “Ще не вмерли України ні слава, ні воля" достеменно не відомо, але вперше гімн виконали 10 березня 1865 року у Перемишлі на Шевченковому вечорі.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції