Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У християн східного обряду Страсна п’ятниця: у Єрусалимі віряни пройшли дорогою, якою вели Ісуса на розіп’яття

Дорога називається Віа Долороза.

Сьогодні, 26 квітня, у християн східного обряду Страсна п’ятниця. У цей день згадують страждання Ісуса Христа, якого розіп’яли на Голгофі. Віряни з усього світу з’їжджаються до Єрусалима, аби пронести хрест дорогою, якою вели Ісуса на розп’яття. Як відбувся хід цьогоріч – у випуску ТСН.19:30.

Дорога, якою вели Ісуса на розіп’яття, називається Віа Долороза. Аби потрапити на цей шлях у Страсну п'ятницю, віряни приходять ще вдосвіта. Потім підходи до неї перекривають правоохоронці. Хресний хід починається від темниці, де зв’язаними ногами на страту чекав Христос.

ВідеоВіряни у всьому світі згадують страждання Ісуса Христа, якого розіп’яли на Голгофі

Страсна п’ятниця в православних. Сьогодні згадують страждання Ісуса Христа, якого розіп'яли на Голгофі. Віряни з усього світу з’їжджаються до Єрусалима, аби пронести хрест дорогою, якою вели Ісуса на розп’яття. У багатотисячній хресній ході були й українці.  

Віряни у всьому світі згадують страждання Ісуса Христа, якого розіп’яли на Голгофі

Віа Долороза досить вузька вулиця. У тісному натовпі кожен несе свій хрест: хтось великий, хтось малий. Усі зупиняються на так званих зупинках, місцях де зупинявся Христос. Таких зупинок 14. 

Хресний хід завершується у храмі Гробу Господнього. Саме у ньому - Голгофа - гора, на якій розіп’яли Христа. Аби на площі перед Храмом не було тисняви, її поділили на зони. З одного боку по черзі всі заходять, з іншого виходять.

Першим Хрест на Голгофу несе патріарх Єрусалимський. Вірян за ним намагаються стримати поліцейські. Скільки людей взяли участь у ході, поки не порахували.

Українці, які приїхали до Єрусалиму, просять здоров'я, миру і єдності для країни. Офіційної делегації православної церкви України на ході не було. Вона візьме участь завтра у церемонії сходження благодатного вогню.

Кореспондент ТСН Інна Боднар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції