У Ірані помилували жінку, засуджену до смерті через побиття камінням

Вирок до побиття камінням був припинений після того, як родичі вбитого жінкою заявили про своє прощення обвинуваченої.

 Іранські власті припинили дію смертного вироку, винесеного 43-річної Сакіне Мохаммаді Аштіані, визнаної винною у вбивстві чоловіка. Про заявив високопоставлений іранський парламентар Зохрех Елахіан.

Як відомо Сакіне Аштіані в 2006 році було засуджено до страти через повішення за вбивство чоловіка. У 2007 році крайній захід замінили на 10-річний тюремний термін, однак потім жінку засудили до побиття камінням за зраду чоловікові з його вбивцею. Вирок Аштіані викликав бурхливі протести на Заході.

"Вирок про побивання камінням, винесений Сакіне Мохаммаді Аштіані, не був приведений у виконання і в даний час припинений, але вона засуджена до 10 років в'язниці", - заявила голова парламентського комітету з прав людини Ірану в листі новому президентові Бразилії Ділмі Роусефф.

Попередник Роусефф на посту президента Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва був серед тих керівників громадських організацій і зарубіжних держав, які вимагали скасувати смертний вирок Аштіані.

Депутат Зохрех Елахіан пояснила, що вирок до побиття камінням був припинений після того, як родичі вбитого заявили про своє прощення обвинуваченої. Зрештою смертний вирок не був затверджений, але його замінили на тюремне ув'язнення.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад ще у вересні звинуватив західний світ у подвійних стандартах, нагадавши, що в США 53 жінки засуджені до смертної кари.

Нагадаємо, нещодавно вже повідомлялось про те, що Сакіне Мохаммаді Аштіані звільнили. Проте, як виявилось, жінку лише відпустили на зйомку передсмертного інтерв'ю.

Читайте також:

Іранську правозахисницю висікуть батогами і посадять за "війну проти Бога"

Чиновники завозили в Іран секс-ляльки, прикриваючись науковими цілями

Іранська влада відібрала у правозахисниці Нобелівську премію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: