У Кабміні Швейцарії більшість вперше склали жінки

У парламенті Швейцарії, яка однією з останніх у Європі ввела жіноче виборче право, жінки отримали чотири з семи міністерських крісел.

У середу, 22 вересня, швейцарський парламент більшістю голосів обрав 50-річну соціалістку Сімонетті Соммаругу наступником Моріца Лойенбергера, який пішов у відставку, на посаді міністра навколишнього середовища, транспорту, енергетики і зв'язку.

Таким чином, жінки отримали чотири з семи міністерських крісел в уряді країни, яка однією з останніх у Європі (тільки в 1971 році) ввела жіноче виборче право. При цьому в одному зі швейцарських кантонів у жінок не було виборчого права до 1990 року.

У своїй промові Соммаруга на чотирьох офіційних мовах, прийнятих у Швейцарії, подякувала колегам за надану їй підтримку та високу довіру і звернула увагу на те, що в будь-якій ситуації більшість має дослухатися до інтересів меншості.

"Більшість повинна брати до уваги інтереси меншості, будь вона культурною, мовною, релігійною, політичною чи іншою", - сказала федеральний радник.

Найближчим часом швейцарські жінки можуть ще більше розширити своє представництво в уряді і отримати переважну більшість - парламент повинен проголосувати за кандидатуру нового міністра фінансів, і одним з найбільш серйозних кандидатів вважається член уряду кантону Санкт-Галлен Карін Келлер-Суттер.

Нагадаємо, в грудні минулого року парламент Швейцарії обрав президентом країни на 2010 рік Доріс Лойтхард. Вона стала третьою жінкою-президентом Конфедерації після Рут Дрейфус і Мішлін Кальмі-Ре, які керували країною в 1999 і 2007 роках відповідно.

Читайте також:

Новим прем'єр-міністром Фінляндії стала жінка

У Фінляндії вперше в історії посади президента і прем'єр-міністра обіймають жінки

ЗМІ знайшли для Росії нового президента: жінку українського походження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: