У Каліфорнії помер творець найпопулярнішої в світі ляльки

Історія компанії з виготовлення ляльок Барбі веде відлік з 1945 року, коли Елліот Хендлер з дружиною та другом заснували її в Лос-Анджелесі.

Елліотт Хендлер
Вести.ру
Елліотт Хендлер
У США у віці 95 років помер Елліотт Хендлер, творець знаменитої ляльки Барбі і співзасновник компанії Mattel, відомої своїми іграшками на весь світ. Він помер від серцевої недостатності у себе вдома в Каліфорнії.

У 2009 шедевр Mattel - лялька-блондинка з гнучкими руками і ногами, осиною талією і значним бюстом, яка незабаром стала вважатися еталоном краси, відзначила своє 50-річчя.

Історія компанії веде відлік з 1945 року, коли Хендлер, його дружина Рут та їхній друг Гарольд Матсон заснували її в Лос-Анджелесі. Назва вийшла шляхом додавання прізвища Матсон та імені Елліотт.

До слави Барбі Mattel йшла досить довго. Спочатку вона виробляла рамки для картин, пізніше Хендлер вирішив перепрофілювати виробництво на меблі для лялькових будиночків.

Лише через 14 років, 9 березня 1959 року, Mattel випустила першу ляльку, одягнену в чорно-білий смугастий купальник, якій судилося стати легендою. Дочку Хендлер на честь успішної ляльки назвали Барбарою, вона теж працювала в компанії батька.

Друг лялькової Барбі Кен з'явився на світ два роки потому, в 1961-му, і тепер уже він був названий на честь сина Хендлер Кеннета.

Втім, справжнім автором Барбі називають інженера Джека Райана. Він помер в 1991 році і до самої смерті приховував своє особисте життя. Про нього згодом була написана книга, де герой постає стурбованим збоченцем, який у якості моделей для свого знаменитого творіння використовував ляльки "для дорослих".

Цікаво, що перша Барбі була продана всього за три долари, а в 2006 році на аукціоні Christie's в Лондоні її ціна підскочила до 17 тисяч. Барбі визнана найпопулярнішою в світі лялькою. Щотижня у світі продається близько мільйона примірників, щомиті - два.

Читайте також:

Расовий скандал в США: білошкіра лялька Барбі коштує дорожче, ніж чорношкіра

Ляльку Барбі знімуть у кіно

Барбі виповнилося 50 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: