У Каліфорнії розпочалася нова золота лихоманка

У США відбувається відродження золотовидобутку. Тільки під 6-кілометровим відгалуженням від хребта Сьєрра-Невада може лежати металу більш ніж на 800 млн доларів.

Золота лихоманка, Каліфорнія
Знаменита золота лихоманка охопила Каліфорнію більш як 150 років тому
З моменту початку знаменитої каліфорнійської золотої лихоманки пройшло більше 150 років. Однак зараз стрімке зростання цін на золото змусило згадати про давно покинуті рудники і шахти.

Минулого року вперше більш ніж за десятиліття в Сполучених Штатах зріс видобуток золота. Головним чином, за рахунок Невади. Зараз відродження золотовидобутку відбувається і в сусідній Каліфорнії, звідки останні золотошукачі пішли після Другої світової війни.

"Звичайно, головна золотоносна жила давно вичерпана. Але не в цьому справа", - зауважив віце-президент компанії Sutter Gold Mining Девід Кокрен.

Він зі своїми геологами впевнений, що навіть дрібних відгалужень головної жили цілком вистачить для того, щоб збагатити сучасних золотошукачів.

За оцінкою фахівців з Sutter Gold тільки під 6-кілометровим відгалуженням від хребта Сьєрра-Невада може лежати золота більш ніж на 800 мільйонів доларів. Компанія вже отримала усі необхідні дозволи на видобуток благородного металу.

Рудник Лінкольна, за словами Кокрена, відкриється вже в 2012 році. Рудник Мескіт, розташований в окрузі Імперіал на кордоні з Мексикою, працює з 2008 року. Тільки минулого року на ньому було здобуто 170 тисяч унцій, тобто 4,8 тонни золота, що значно перевищило навіть найоптимістичніші очікування.

Ще один рудник - Бріггс - розташований на кордоні так званої Долині смерті, де втратили свої життя чимало золотошукачів. У 2010 році, всього лише через рік після відкриття, у ньому видобули золота на 30 мільйонів доларів.

Екологи зустріли повернення золотошукачів з обережністю. Вони ще не забули, як у роки першої золотої лихоманки для вилучення золота з руди використовували отруйні хімічні речовини, на кшталт ртуті і ціанідів. Однак видобувні компанії заспокоюють і обіцяють подбати про навколишнє середовище.

Читайте також:

Золото в 2011 році подорожчає на чверть

У Каліфорнії розлючений птах вбив глядача півнячих боїв

Золото на Землі з'явилося після космічної катастрофи

"Аль-Джазіра" зняла фільм про рабську працю на шахтах Донбасу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: