Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Канаді евакуйовані через пожежу мешканці зможуть стежити за будинками в мобільному додатку

Зараз вогонь, що знищив понад 2,4 тисяч будівель, вже відступив від міста.

Уряд канадської провінції Альберта випустив додаток для смартфона, що дозволяє побачити супутникові знімки своїх будинків евакуйованим через лісові пожежі жителям Форту Мак-Мюррей.

Міністр з муніципальних справ провінції Даніель Ларіві попередила, що ці зображення можуть виявитися шокуючими, але мета програми - надати мешканцям найбільш точну інформацію про стан їхніх будинків.

Понад 80 тисяч осіб були евакуйовані, коли місто опинилося охоплене вогнем через лісові пожежі два тижні тому. Зараз вогонь, що знищив понад 2,4 тисяч будівель, вже відступив від міста. Тисячі евакуйованих мешканців міста продовжують залишатися у тимчасових притулках без майна в очікуванні моменту, коли вони зможуть відправитися додому. Влада заявляє, що план повернення жителів Форту Мак-Мюррей має бути розроблено протягом двох тижнів, однак ситуація з пожежами в найближчі дні може погіршитися. За словами Ларіві, вона сама пережила евакуацію через лісові пожежі і знає, наскільки важко не знати про стану свого будинку. При цьому вона попередила, що вигляд будинку на фото може бути оманливим: якщо будинок стоїть, це ще не означає, що він не постраждав.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо в п'ятницю відвідав Форт Мак-Мюррей вперше після евакуації. За його словами, хоча він бачив кадри звідти по телебаченню, до кінця він зрозумів масштаб лиха тільки тоді, коли на власні очі побачив, до чого призвели пожежі.

Десятки тисяч евакуйованих жителів Форт-Макамаррея зараз живуть у тимчасових центрах, обладнаних у школах та спортивних комплексах.

Фотогалерея З'явилися фото наслідків потужної пожежі у Канаді, яка знищила 2500 будинків (16 фото)

Відео За добу площа лісових пожеж у центральній Канаді зросла вдвічі

Залиште свій коментар

Вибір редакції