У Канаді відкривається саміт G8

Відмінною темою саміту G8 в цьому році стане проблема охорони здоров'я дітей і жінок по всьому світу, з особливим акцентом на допомогу бідним державам.

У курортному містечку Хантсвіллі, розташованому в 200 кілометрах від Торонто, у п'ятницю, 25 червня, почнуться дводенні зустрічі у форматі "вісімки", а до вечора 26 червня лідери найбільших промислово розвинених і провідних країн, що розвиваються переїдуть в Торонто, де того ж дня відкриється саміт "двадцятки".

Формат проведення саміту "вісімки", з'єднаного вперше в цьому році з "двадцяткою", вже досить давно розширюється за рахунок запрошення на саміти лідерів різних країн, що не входять до жодного з цих клубів. Зазвичай провідні держави кличуть на свій саміт тих, кому потрібна допомога. Протягом останніх років це були переважно африканські країни. І ось уперше, в Канаді на окрему зустріч з лідерами G8 запрошені керівники трьох латиноамериканських держав - Ямайки, Колумбії і Гаїті. Всього ж форум "вісімки-двадцятки" цього року буде розширений до "тридцятки" - оскільки в Канаду запрошені ще і лідери семи країн Африки - Алжиру, Єгипту, Малаві, Нігерії, Сенегалу, Ефіопії і ПАР.

Саміт розпочнеться з робочого сніданку і фотографування, після чого відбудеться робоче засідання в розширеному складі за участю глав семи африканських держав - Алжиру, Єгипту, Сенегалу, ПАР, Нігерії, Ефіопії і Малаві. Пізніше до них приєднаються глави держав і урядів Гаїті, Колумбії і Ямайки. У другій половині дня лідери зустрінуться з учасниками саміту "юнацької вісімки", яка традиційно проходить паралельно з "дорослим" самітом. У суботу лідери продовжать роботу. Заплановано ще одне робоче засідання.

Офіційна частина саміту "двадцятки" відкриється в столиці провінції Онтаріо в неділю робочої сесією. У цей день відбудеться ще одне засідання, після чого лідери перервуться на робочий сніданок. Далі вони повернуться до фінальної дискусії. Про підсумки обговорень учасники саміту розкажуть журналістам у другій половині дня в неділю.
Крім засідань і консультацій, лідерів чекають і протокольні заходи. Наприклад, за три дні роботи вони тричі пройдуть церемонію офіційного фотографування.

У цьому році головуюча в "вісімці" Канада зробить акцент на питаннях світового соціально-економічного розвитку та додаткового сприяння бідним країнам і країнам, що розвиваються. Втім, і питання міжнародної безпеки також не залишаться без уваги.

Відмінною темою саміту G8 в цьому році стане проблема охорони здоров'я дітей і жінок по всьому світу, з особливим акцентом на допомогу бідним державам. Прем'єр-міністр Стівен Харпер у відкритому посланні напередодні саміту вказав, що "материнське та дитяче здоров'я потребує серйозної уваги і вимагає відповідального підходу з боку лідерів".

Втім, і міжнародна безпека залишається найважливішим пунктом порядку саміту "вісімки". Особливо гостро стоять зараз проблеми ядерних програм КНДР і Ірану.

Ситуацію в Афганістані теж не буде обійдено увагою. Проблема зміни клімату, за даними з канадських дипломатичних джерел, також буде обговорюватися на зустрічі в Хантсвіллі.
Канадський уряд побив рекорд за витратами на забезпечення безпеки міжнародних форумів, витративши на обидва саміти близько мільярда доларів. Віддалений від великих міст - а тому відносно безпечний з точки зору охорони від антиглобалістів - Хантсвілл вважається найкращим для канадської влади. Нечисленні дороги, що ведуть у це містечко, що знаходиться приблизно в 2-2,5 години їзди від Торонто, надійно перекриті, а лідерів туди доправлятимуть на гелікоптерах.

Що ж стосується Торонто, то центр міста весь перерізаний поліцейськими кордонами, високими загородженнями з металевих сіток. У центрі зазвичай жвавого майже тримільйонного Торонто зараз небагатолюдно.

Тим не менше, окремі групи антиглобалістів вже починають акції протесту, які, втім, поки не носять масового характеру.

24 червня поліція заарештувала Торонто людину, що намагалася проїхати до місця проведення саміту "двадцятки" з двома каністрами бензину і арбалетом в багажнику.

У рамках забезпечення безпеки під час самітів поліція Канади вже заарештувала двох осіб, підозрюваних у підготовці теракту - у середу був арештований 37-річний Байрон Сонне, якому були пред'явлені звинувачення в незаконному володінні зброєю і вибуховим пристроєм, а в четвер була заарештована його цивільна дружина - 37-річна Крістен Пітерсон, якій пред'явлені такі ж звинувачення, що і її чоловікові.

Крім того, 23 червня в Торонто стався землетрус. Магнітуда підземних поштовхів становила 5,5. Директор міського управління стратегічними комунікаціями Торонто Кевін Сек вже заявив, що землетрус ніяк не вплинув на підготовку саміту "великої двадцятки".

Читайте також:

Поліція Торонто зірвала теракт напередодні саміту G20

Перед самітом G20 у Канаді стався сильний землетрус

В Америці Януковича назвали "провідним учасником" ядерного саміту

ВідеоУ Канаді відкривається саміт G8

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: