У канадській провінції стався рекордно великий розлив нафти

У Канаді вилилося понад 28 тисяч баррелів сирої нафти: забруднена велика територія, загинуло багато тварин і птахів.

В канадській провінції Альберта стався рекордно великий розлив нафти з нафтопроводу, що прорвався. Про істинні масштаби інциденту нарешті призналася компанія-оператор нафтопроводу - фірма Plains Midstream Canada. Всього на землю вже вилилося понад 28 тисяч баррелів сирої нафти (близько 4,5 млн літрів). Нинішній розлив нафти став найбільшою подією на цьому нафтопроводі з 1975 року.

Як повідомляється, нафтопровід був прорваний минулої п'ятниці, проте витік нафти помітили пізніше. Потім компанія-оператор намагалася ліквідовувати наслідки аварії, не інформуючи громадськість про реальні масштаби того, що сталося. Спочатку затверджувалося, що витік склав "всього декілька сотень баррелів".

За рішенням влади в місті Літтл Буффало, розташованому приблизно в 30 км від місця прориву нафтопроводу, закрита місцева школа.

В результаті розливу нафти забруднена велика територія, загинуло багато тварин і птахів. Індійці, що проживають в місцевій резервації скаржаться на головний біль і різь в очах.

Витік нафти до теперішнього часу локалізовано, близько 100 робітників збирають її з піщаного ґрунту, а також очищають довколишній ставок, повідомила Рада з економії природних ресурсів Альберти.

Але індійці ображені: ні Рада, ні Plains Midstream Canada не розмовляли з плем'ям, заявив вождь Стів Носкі. "Рада з економії природних ресурсів не відповідає перед нашою общиною, вони навіть не прийшли на нашу зустріч, щоб розповісти нам про ту тривожну ситуацію, з якою ми маємо справу", - поскаржився він.

Але представник Ради Девіс Шеремата заявив у відповідь, що, спостерігаючи за якістю повітря, Рада дійшла висновку, що витік нафти на нього не вплинув, школа ж знаходиться занадто далеко від місця витоку, щоб погане самопочуття учнів і учителів могло бути викликано розливом нафти. Та і ніхто з робітників, що усувають наслідки розливу, не постраждав. Можливо, погіршення самопочуття місцевих жителів викликане абсолютно іншими екологічними порушеннями - наприклад витоками нафти і газу, які використовує як сировини довколишнє асфальтове виробництво.

Міністр довкілля Альберти Роб Реннер заявив, що уряд відразу ж почав посилено спостерігати за якістю повітря.

20 квітня минув рік з дня аварії на нафтовій свердловині BP у Мексиканській затоці, яку екологи охрестили "нафтовим Чорнобилем". Наслідки масштабного розливу нафти відчуватимуться ще багато років.

20 квітня 2010 року в Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа Deepwater Horizon, яка була орендована для видобутку нафти британською корпорацією British Petroleum (ВР).

Читайте також:

Мексиканська затока пережила рік "нафтового Чорнобилю"

У Мексиканській затоці з'явилася "мертва зона"

British Petroleum хоче повернутись у Мексиканську затоку

ВідеоУ канадській провінції стався рекордно великий розлив нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: